«Подаруй дитині казку». Онкохворим дітям благодійники читали книжки та дарували подарунки (ВІДЕО)

184

У кімнатці повна тиша. Тут зібралася майже  уся дітвора з кардіоонкогематологічного відділення. Вони різного віку та статі, проте зізнаються, казки люблять усі.  Буковинська письменниця та художниця Христя Венгринюк сьогодні казкарка. Читає дітям про пригоди мишенят.  Опісля прослуховування вирішили, так би мовити, закріпити матеріал – намалювати героїв казок. Хтось береться за олівці відразу, дехто не наважується. 12-річну Олександру переповнюють емоції, адже із малюванням вона й хоче пов’язати своє життя після одужання.

ОЛЕКСАНДРА: «Щасливою. Я би пішла вчитися на художницю, бо мені подобається малювати».

У восьмирічного Богдана вийшов яскравий малюнок. Хлопець зізнається, після казки про мишеняток-мандрівників і у самого з’явилося бажання подорожувати, бо нині йому вже можна. У нього ремісія.

Акція «Подаруй дитині казку» – пройшла вже у Вінниці, Кропивницькому. Далі запланований Харків та Івано-Франківськ. Ініціювали її представники міжнародної благодійної групи «Подаруй посмішку» Ірина Луць та Оксана Трапані-Гаденко, які проживають в Італії. До них долучилися ще й чимало небайдужих, які зібрали для діток подарунки.

ХРИСТЯ ВЕНГРИНЮК, ПИСЬМЕННИЦЯ, ХУДОЖНИЦЯ:

«Для мене це було дуже близьким і зовсім не складно, бо я працюю з дітьми. Колись у мене, коли я була маленькою, також були проблеми з кров’ю, тому було багато подібних лікарень. Якось я теж пам’ятаю подібні стіни, подібні стани. Але мова не про себе, а проте, що в такі важкі відділення треба приносити хоч трішечки свята, трошечки любові, бо окрім медичної допомоги, фінансової, дуже важливо зарядити дитину на позитив».

Цього дня для діток це був не єдиний сюрприз. Адже до них ще й прийшла «Міс Українська Канада». Ірина зазначає, не знала про акцію «Подаруй дитині казку». Проте і їй самій було цікаво послухати,  і як в дитинстві, разом  помалювати. От, наприклад, з Ангеліною розфарбовувати котика.

ІРИНА ЖИТАРЮК, «МІС УКРАЇНСЬКА КАНАДА»: «Надзвичайно було приємно побути з дітками. Помалювати, допомогти і отримати і від них заряд позитивних емоцій. Тому, що це обмін».

А вже в кінці дітвора поласувала ексклюзивним тортом, зробленим з любов’ю Катериною Пономарьовою. Кажуть, дуже смачно і настрій після процедур однозначно покращився. Лікарі переконують, позитивні емоції – це півшляху до одужання, тому їх треба побільше.

МИХАЙЛО ГНАТЮК,ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ КАРДІООНКОГЕМАТОЛОГІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДКЛ: «Чим більше до дітей є уваги, тим легше лікується. Приємно. Знаєте, у нас дуже багато людей, котрі приходять, дають подарунки, кошти на медикаменти. Слава Богу, що є такі люди.

А допомагати є кому. На диспансерному обліку перебувають 178 неповнолітніх буковинців, яким діагностували онкозахворювання. З року в рік медики констатують збільшення кількості недужих. Для порівняння у 2014 вперше виявлених онкохворих діток було 18, а вже у 2016 – 36. З початку цього року -15 нових випадків. Але юні пацієнти певні – усе здолають.

«Подаруй дитині казку». Онкохворим дітям благодійники читали книжки та дарували подарункиБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 13 червня 2017 р.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here