Півтора роки на фронті лікар Андрій Аносов  рятував життя вояків

61
Аносов Андрій

22 роки життя Андрія Аносова пройшли у відділенні анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії обласної лікарні. Він – лікар-анестезіолог. Навіть під час інтерв’ю у медика «розривається телефон» від дзвінків.

АНДРІЙ АНОСОВ, ЛІКАР ВІДДІЛЕННЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ, РЕАНІМАЦІЇ ТА ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ: «Кожен лікар, обираючи цю спеціальність, розуміє, що до нього в будь-який час можуть звернутися і в свята, і у вихідні, і вночі. Проте ти відчуваєш, що потрібен».

У 2015 році Андрій Аносов став потрібнішим на лінії вогню. Його відправляють на службу в 66 мобільний госпіталь в місті Покровськ. Там лікар став «універсальним солдатом», бо ж доводилось робити все: від першої медичної допомоги до транспортування з поля бою пораненого. Зізнається, було не так важко призвичаїтись до польової медицини, чи екстремальних умов.

АНДРІЙ АНОСОВ, ЛІКАР ВІДДІЛЕННЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ, РЕАНІМАЦІЇ ТА ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ: « Складнощів з адаптацією в роботі не було, більше психологічні моменти.   Ці поранення молодих хлопців, хтось лишався без зору, без кінцівок. Це було важко».

Війна змусила Андрія Аносова включити «холодний розум». Тож лікар і нині неохоче ділиться спогадами та й розповідями про своїх пацієнтів.

АНДРІЙ АНОСОВ, ЛІКАР ВІДДІЛЕННЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ, РЕАНІМАЦІЇ ТА ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ: «Лікарі не люблять розповідати про такі речі, зрозумійте, це дуже особисте. Більшість поранень, дякувати Богу, були відносно легкі. Але були і смерті. Був хлопчина 19-річний, справжній герой, який врятував свою групу, натрапив на міну. Це був жах. Робили, що могли, але, на жаль, не всіх вдається врятувати. Це залишається в пам’яті назавжди».

Втім, зізнається пан Андрій, що хоча б одне врятоване життя, свідчить про те, що поїхав він туди недаремно. За майже півтора роки на фронті, військовий лікар побував чи у всіх населених пунктах Донеччини. Нині ж військову форму медик знову змінив на білий халат, а польові умови – на рідну лікарню.

АНДРІЙ АНОСОВ, ЛІКАР ВІДДІЛЕННЯ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ, РЕАНІМАЦІЇ ТА ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ: «Деколи ти бачиш людина, яка мала померти, а вона жива, радіють її родичі, діти, батьки. Цю подяку від твоєї роботи не порівняти ні з чим, ні з грошима. Ти бачиш, що ця людина лишилася в світі і ти до цього доклав руки. Це дуже приємно.  Тому я і люблю свою роботу: ніколи не доводиться думати про сенс життя. Він для мене очевидний».


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here