Пісня-легенда, яка популярна  і досі. У Чернівцях відзначили 47-му річницю «Червоної рути»

217
Володимир Івасюк

Легендарну пісню про квітку-надії співали у свій час зірки української естради Василь Зінкевич та Назарій Яремчук, будучи солістами ансамблю «Смерічка».  47 років тому, 13 вересня із Театральної площі у прямому ефірі Чернівецького телебачення на всю Україну пролунала «Червона рута». Її виконали сам автор Володимир Івасюк разом з Оленою Кузнецовою в програмі «Камертон доброго настрою», в супроводі вокально-інструментально ансамблю «Карпати».  До того її разом із Івасюком виконала  Світлана Юрченко.

СВІТЛАНА ЮРЧЕНКО, СПІВАЧКА, ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: «Він звернувся до мого керівника. І каже: «Можна твою співачку?». До мене каже: «Я хочу зробити презентацію пісні в медичному інституті». І ми вийшли на сцену. Я вчилася у музичному училищі.  Вона запам’яталася відразу.  Вірші, мелодійна музика. І зал так сприйняли гарно, я навіть не можу зараз сказати чому, може вона того заслуговує, тому вона  стільки років стала гімном України».

А у 1971 році «Червона Рута» стає переможницею першої радянської «Пісні року» і  невдовзі набирає шаленої популярності. Співають її й досі. «Червону руту» Антоніна почула по телевізору, коли їй було 3 роки. Каже, пісня   сподобалася, а її слова розуміє по-своєму.

АНТОНІНА РЕБ’ЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Тут описуються почуття , справжні почуття, кохання. І дуже милозвучна. Червона квітка, яка росте.  На мою думку, ця пісня  росте у кожного в душі, ця квітка розквітає, коли ти кохаєш».

З нагоди першого виконання пісень «Червона рута» та «Водограй» на  Театральні площі провели фестиваль української пісні. Духовий оркестр та співаки виконували народні та авторські пісні українською мовою.

Легендарній «Червоній руті» – 47 років 13 вересня 1970 року, на Театральній площі Чернівців вперше прозвучала «Червона рута» — пісня композитора Володимира Івасюка. Композицію вперше виконали в прямому ефірі Чернівецького телебачення у програмі «Камертон доброго настрою». Транслювали програму на всю Україну. Буквально за кілька тижнів пісня стала надзвичайно популярною. Співають її й досі. Сьогодні на Театральній площі Чернівців з нагоди річниці першого виконання «Червоної рути» відбудеться свято української пісні. #тркбуковина #bukovynatv #червонарута

Опубліковано ТРК "Буковина" 13 вересня 2017 р.

Пісня-легенда, яка популярна і досі. У Чернівцях відзначили 47-му річницю «Червоної рути»Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 13 вересня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here