Пам’ятники Героям встановили на Центральному кладовищі Чернівців

339

62 буковинця віддали своє життя захищаючи цілісність нашої держави на Сході України. 24 з них поховані у Чернівцях на Центральному кладовищі. Нині тут освячували 13, встановлених на могилах військових, пам’ятників. На молебень зібрались родичі, побратими та усі небайдужі. Віталій Трепко, батько загиблого лейтенанта медичної служби Владислава Трепка переконаний, пам’ять про сучасних героїв має жити вічно.

ВІТАЛІЙ ТРЕПКО, БАТЬКО ВЛАДИСЛАВА ТРЕПКА: «Задумана сама споруда дуже добре, тому що ви бачите, хлопці стоять в єдиному строю, в єдиній шерензі, як святе воїнство. Вони дивляться світлими поглядами. Як передали художники ось цей світлий погляд мені навіть дивно. Всі дивляться на нас і ніби промовляють: «Все, що залежало від нас, ми зробили.»

При проектуванні меморіалу враховувались побажання родичів загиблих. Спочатку було оголошено конкурс на кращий ескіз, та було лише дві пропозиції, які, за словами головного архітектора Чернівців Наталії Хілько, неможливо було реалізувати. Саме тому, взявши за основу ескіз чернівчанки Наталія разом з сином розробила проект пам’ятників, які відкривали сьогодні.

НАТАЛІЯ ХІЛЬКО, ГОЛОВНИЙ АРХІТЕКТОР МІСТА ЧЕРНІВЦІ: «Сьогодні я щаслива, тому що, та задумка, яка була основна, зробити їх такими величними, зробити їх такими, щоб років через 50, 100 кожна людина, яка пройшла, могла не просто читати, а відразу з зовнішнього вигляду побачити де ця людина віддала життя. Віддала життя за Україну».

Тендер був проведений за більш ніж 3 мільйони гривень, за ці кошти мали встановити 18 пам’ятників. Тому у найближчим часом планується відкриття ще 5-ти на Центральному кладовищі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here