Виконавчий комітет Чернівецької міської ради не підтримав підвищення тарифу. Це питання викликало жваву дискусію. У результаті, підняти ціну на проїзд захотіли лише двоє членів виконкому із одинадцяти присутніх.

Перевізники нарікають на збитковість бізнесу, а пасажири на старі автобуси, недотримання водіями графіків руху та їхню грубість. З таких дискусій розпочали чергове засідання виконавчого комітету Чернівецької міської ради. Весь ранок перевізники переконували членів виконкому у необхідності підвищення вартості проїзду до 5 гривень.

ПАВЛІНА ХРАПЧИНСЬКА, ДИРЕКТОР ПІДПРИЄМСТВА З ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ: «Електротранспорт поїхав у Львові по 5 гривень. Економічно обгрунтований тариф до прикладу для маршруток, що їздять на Садгору має бути по 7 гривень, а в Чернівцях по 5 гривень».

Водночас, перевізники зізнаються, покращень для пасажирів за ці кошти обіцяти не можуть. А підвищення тарифу дасть їм можливість хоча б вийти на «нуль». А ось члени виконкому у відповідь пропонували підприємцям возити всі пільгові категорії з 10 ранку до 15.00 – безкоштовно і без обмежень в кількості.

НАТАЛІЯ ФРУНЗЕ, ЧЛЕН ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Обмежити їх якось, щоб вони їхали безкоштовно з 10 ранку по 15 годину. А решта, якщо вони хочуть, то мають платити гроші. Тоді мені здається, що навантаження на тих людей, які їздять на роботу буде менший. Тобто вони зможуть комфортніше доїхати».

Позицію членів виконкому розкритикував мер міста. На його думку, так із пільговиками робити не можна.

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «Не треба видумувати велосипед і дискримінувати людей. Знаєте, це мені нагадує російські закони, де транспорт для таких і для інших».  

Це викликало обурення зі сторони і учасників АТО та волонтерів, які прийшли на виконком відстояти свою точку зору. Кажуть, їхати по пільгах за певним розкладом не будуть.

ТАРАС БІЛОУС, ВОЛОНТЕР: «Тут іде боротьба за електорат і все».

Зрештою – необхідної кількості голосів про підвищення ціни на проїзд у маршрутках так і не набралося. Чи підуть перевізники на страйк, кажуть говорити зарано. Тому поки будуть возити чернівчан по тарифу чотири гривні.   

Автор: Мирослав Солонар

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here