Орієнтувальники з Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Литви, Аргентини та України змагалися на Буковині

253
орієнтування3

Ці змагання є етапом щорічного автобусного туру любителів спортивного орієнтування «Осіння поїздка на схід», котрий проводять 50 років поспіль. Стартував тур у Швеції, спортсмени вже змагалися у восьми країнах, а нині – в Україні. Чемпіонка світу зі спортивного орієнтування серед юніорів та ветеранів, котра була членом національної збірної Швеції, Анніка Бйорк каже, що такий змагальний тур триває майже місяць.

АННІКА БЙОРК, УЧАСНИЦЯ ЗМАГАНЬ ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ (ШВЕЦІЯ): «Складність, напевно, в тому, що ми змагаємось кожного дня, і це доволі тяжко сконцентруватися і відновити свої сили після кожного змагання. Це доволі легко тут бігати, але, коли кожного дня, це трохи виснажує».

У «Буковинському рейсі», так назвали організатори цей змагальний етап, взяли участь 88 орієнтувальників. Серед них є титуловані спортсмени, є й аматори. Наймолодшим – 10 років. Це – буковинські спортсмени. А от найстарші – шведи. Десятьом з них 85 років. Змагання тривали впродовж двох днів. Довга дистанція – 10 км та парковий спринт.

ІГОР ОМЕЛЬЧЕНКО, ГОЛОВНИЙ СУДДЯ ЗМАГАНЬ ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ «БУКОВИНСЬКИЙ РЕЙС»: «Електронна відмітка дозволяє робити декілька кіл, робити різкі розвороти, учасники заплутувалися буквально на рівному місці. Я, коли зустрів у списку майбутніх учасників членів національної збірної, зразу вирішив: хлопці і дівчата, вам так просто Буковина не обійдеться, доведеться показати свої найкращі якості».

Юнас Еклунд займається спортивним орієнтування понад 30 років. Має чимало нагород. На Буковині – вперше. І ці змагання йому сподобалися.

ЮНАС ЕКЛУНД, УЧАСНИК ЗМАГАНЬ ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ (ШВЕЦІЯ): «Я скажу, що ми бігли у лісі вчора, і це було схоже з тим, що відбувається в інших країнах і на інших локація. Втім кожен парк унікальний і має деякі відмінності».

Чемпіон світу та Європи, майстер спорту України зі спортивного орієнтування Олександр Колчанов своїм результатом не задоволений, розраховував на перемогу, проте посів друге місце.

ОЛЕКСАНДР КОЛЧАНОВ, УЧАСНИК ЗМАГАНЬ ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ (УКРАЇНА): «Виходить в мене з всесвітньою елітою конкурувати. Але все рівно хотілося у рідних Чернівцях перемогти».

А за підсумками двох змагальних днів найбільше призових місць – у шведів.

Галина Комерзан

орієнтування

Орієнтувальники з Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Литви, Аргентини та України змагалися на БуковиніБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 16 листопад 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here