Обласна прокуратура виявила низку порушень у деклараціях буковинських чиновників та депутатів (ВІДЕО)

61

Епопея з електронним декларуванням триває. Та нині вже не зі складнощами написання документа, а з їхньою достовірністю та взагалі наявністю. Обласна прокуратура виявила низку порушень при поданні чиновниками та депутати своїх звітностей.

Стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язує державних службовців, депутатів всіх рівнів, посадових осіб місцевого самоврядування декларувати свої статки. Перша хвиля подачі стартувала ще торік у вересні. Під час другої виникла ціла епопея: спершу посадовці не могли розібратися із заповненням документа, потім офіційний сайт НАЗК не витримав великої кількості запитів, зрештою і терміни подачі декларацій продовжили до 1 травня, аби всі встигли. Нині минуло от як півтора місяці і обласна прокуратура вже знайшла з десяток порушень. Вони стосуються недостовірної інформації, щодо нерухомості, земельних ділянок, або ж взагалі умисного неподання документа.

КОСТЯНТИН РЕВЕГА, ПРОКУРОР З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ПРОКУРАТУРИ: «За фактами виявлених порушень нами розпочато уже 10 кримінальних проваджень, тривають досудові розслідування. З вказаних 10 кримінальних проваджень, 5 стосуються саме неподання декларацій, 4 – подання недостовірних відомостей. Крім того, на усунення виявлених порушень нами внесено 23 подання щодо проведення службових розслідувань. З вказаних подань 13 – розглянуто, та 12 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності».

У прокуратурі повідомляють, намагалися ухилитися від закону держслужбовці РДА, районних рад та депутати з 5 районів області. З посадовцями Кельменецького та Сокирянського району телефоном нам  зв’язатися не вдалось. А ось керівник апарату Заставнівської РДА вважає, що чиновники припустилися у деклараціях незначних помилок.

ЕЛІНА ПЕТІЧЕНКО, КЕРІВНИК АПАРАТУ КЕЛЬМЕНЕЦЬКОЇ РДА: «Є такі нюанси: коли ми розбиралися, то на нашу думку – це не є таке порушення, які вжиті службовцями навмисно. По цьому питанню була нарада у голови, але остаточного рішення ще немає. У нас є контрольний термін, де ми маємо повідомити прокуратуру, яких заходів вжито».

У Хотинській районній раді нам не повідомили точної кількості депутатів, котрі взагалі не подали електронні декларації. Втім додають, всі були проінформовані про те, що звітність – обов’язкова.

ГАЛИНА ЮЗЬКО, КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ ВИКОНАВЧОГО АПАРАТУ ХОТИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ: «Ми всіх повідомили депутатів, ми ж не розслідуємо де вони і чого вони не подали. Ми все зробили для того, аби їх повідомити».

У прокуратурі зазначають, на порушників законодавства чекає чимало санкцій: від штрафу до ув’язнення.

КОСТЯНТИН РЕВЕГА, ПРОКУРОР З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ПРОКУРАТУРИ: «За умисне неподання електронної декларації передбачено тільки кримінальну відповідальність, види покарань дуже розгалужені: від штрафу в розмірі 42 тисяч до 51 тисячі, громадські роботи, а також позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посади до 3 років. Адміністративна відповідальність встановлена, якщо відомості про майно не відповідають дійсності на суму до 400 тисяч гривень, понад цю суму настає кримінальна відповідальність».

Моніторингом декларацій держслужбовців та депутатів займаються і чернівецькі громадські активісти. Вся інформація, яку знайшли експерти – публічна.

ОЛЬГА ОБЕРШТ, АНАЛІТИК ГО «ЛАБОРАТОРІЯ ДЕМОКРАТИЧНИХ ТРАНСОРМАЦІЙ»: «Подали всі. Ситуація з міською радою досить таки хороша в порівнянні з Чернівецькою обласною радою, у нас були певні проблеми минулого року. Подали не всі, менше половини депутатів, до цих пір намагаємося отримати ці декларації. Після аналізу декларацій депутатів обласної ради, ми написали 5 повідомлень до НАЗК і отримали відповідь, що наші звернення відправленні до Національної поліції. Відтак, очікуємо».

Деякі буковинські чиновники у деклараціях "забули" вказати майно. Прокуратура області перевіряє достовірність поданої звітностіБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 19 червня 2017 р.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here