На Сторожинеччині протестестували проти вивозу гравію з русла річки Сірет

66
ФОТО: ТРК "БУКОВИНА"

Люди вважають, що місцеве підприємство, здійснює русло-регулючі роботи з порушенням.

 З сьомої ранку майже тридцять людей за підрахунками поліцейських перекрили дорогу у селі Комарівці, Сторожинецького району. Мітингували біля автобусної зупинки, зрідка пропускаючи автомобілі.

МАРИНА СКИЦЬКО, МІТИНГУВАЛЬНИЦЯ: “Ми сьогодні перекрили дорогу у зв’язку з тим, що нам вивозять гравій та пісок. Все вивозиться з території села. По нашим  даним не все так чисто.Там русло-регулюючі роботи, що вони повинні не вивозити, а повинні розчищувати русло.У нас у криницях, хто живе близько немає води. Якщо вивозиться гравій, то рівень води  падає. Для нас найголовніше вода”.

ЄВГЕНІЯ НЯЙКО, МІТИНГУВАЛЬНИЦЯ: “Ми неодноразово вже зверталися у міську раду, ми багато заяв писали, але рішення ніякого немає. Ми хочемо, щоб цю дробілку з села забрали, коли її з села заберуть, тоді ми думаємо, що це варварське відношення до вивезення гравію закінчиться”.

Через годину мітингування до людей приїхали місцеві чиновники. Але домовитися не вдалося.

СВІТЛАНА БАЖУРА, СТАРОСТА СЕЛА КОМАРІВЦІ (СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОН): Проблема є в тому, що ця частина жителів має упереджене  ставлення до підприємця. Частина жителів дійсно переймається тим, що гравій вибирається у всіх населених пунктах. Суть у тому, що на куті Галишів, де проводяться роботи  знаходиться підвісний міст, яку ми відбудовували під час повені. Є комісія з «Бувра», яка дала останнє заключення, рекомендуємо негайно вибрати гравійно піщану суміш у районі пішохідного переходу, бор якщо будуть паводки, то його може знести”.

ЯРОСЛАВ БАРТОШ, ГОЛОВА СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ: “До районної державної адміністрації жоден із жителів села Комарівці не зверталися. Жодної скарги чи заяви ми не отримували. Всі хто працює з ресурсами десь має враховуватися думка громади. Але громада не має право такими методами видавлювати ситуацію. Це неприпустимо”.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Це річка Сірет. Тече вона в межах села Комарівці. Саме тут проводяться русло-регулюючі роботи. За словами місцевих мешканців, тривають вони тут близько двох років”.

ТАНАСІЙ УНГУРЯН, МІТИНГУВАЛЬНИК: “Ми як ті пси сторожові, нам телефонують давайте приїжджайте, бо вони  вже в кар’єрі. У четвер ми не встигли їх захопити, вони вхопили шість машин і втекли, а в п’ятницю ми їх захопили. У середу тут  ще все росло, тепер воно знаходиться на купі. Вони все згорнули”.

КОСТЯНТИН НУЦУЛ, ДИРЕКТОР ТОВ «АГРОБУДНАЛАДКА»:Я виграв конкурс у 2016 році. Вся документація законно зроблена. У міністерстві екології та геології. Це не вибірка гравія, це роботи з русло-регуллючих та частковим видаленням.  Це, що ви бачите, що йде на укріплення берега. У договорі написано, що ми маємо забрати 10000 тисяч кубів до 15 жовтня”.

 МИКОЛА СОБКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ДЕРЖЕКОІНСПЕКЦІЇ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: “Я б хотів спростувати, ту маніпуляцію яка проходить, що через роботи понижується рівень води в криницях та інші наслідки на середовище. По цим територіям комплект документів відповідає процедурі. Екологічна інспекція проведена в належному стані”.

Мітинтувальники написали заяву до районної адміністрації, аби русло-регулюючі роботи припинити. Якщо вони й далі продовжуватимуться, обіцяють знову перекрити  дорогу.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here