На сорок позицій більше: саме на стільки поповнився реєстр програми «Доступні ліки» з серпня

142
доступні ліки

Нині у ньому 199 препаратів. Фахівці кажуть, це ті ж діючі речовини медикаментів, лише додалися інші виробники, як іноземні, так і вітчизняні. З яких 21 виробник з країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями. На Буковині під дію цієї програми підпадає 313 тисяч людей. У червні у Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили перші результати роботи програми, у них цифри за травень. Тоді Чернівецька область опинилася серед тих регіонів, де програма працювала найгірше. Найбільше нарікань на використання грошової субвенції. В обласному Департаменті охорони здоров’я переконують, що наразі ситуація інша.

ЮРІЙ ЛЕСЮК, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «За звітній період, а це 4 місяці (з квітня), відшкодування вартості ліків відбувається на рівні 53 %. Відсоток зростає. А в цілому по програмі – 23 %. Але по районах є різні цифри. Непогано йде традиційно місто Чернівці і там, де більше проживає населення. По місту цей відсоток – 75. Найкраща ситуація в Сокирянському районі – 100% відшкодовано, ті рецепти, які були видані хворому. Найгірша ситуація на сьогодні  –  це Хотинський ЦПСМД».

А от люди кажуть, що часто не можуть знайти виписані препарати в аптеках, які є учасниками «Доступних ліків». І сама мережа таких закладів не досить розгалужена в Чернівецькій області. Поки до програми підключилися трохи більше 130 фармзакладів. З їхнім переліком і адресами можна ознайомитися на офіційному сайті МОЗу.

Загалом в Україні, на середину липня, учасниками програми вже були 6179 аптек.

На сорок позицій більше: саме на стільки поповнився реєстр програми «Доступні ліки» з серпня

Опубліковано ТРК "Буковина" 11 серпня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here