На що витрачають кошти інфраструктурної субвенції у с. Банилів-Підгірний Сторожинецької міської ОТГ

550
Банилів3

Сільська дорога… Новий грейдер, придбаний цьогоріч, не простоює.

Банилів4

У населених пунктах Сторожинецької міської ОТГ та й за їхніми межами багато гравійних доріг. Тож не випадково 2 мільйони 400 гривень з коштів інфраструктурної субвенції витратили на придбання грейдера.

ГРИГОРІЙ КАРП, ДИРЕКТОР КП «КАРП ЕКО»: «Місто Сторожинець повністю грейдерувалося, але після дощів знову треба проходити. І в селі вже зробив три вулиці і четверту пройшов. Будемо тримати такий темп, буде все добре».

Окрім цього з понад 11 млн гривень інфраструктурної субвенції виділили майже 5 млн -громаді села Банилів-Підгірний.

ТЕТЯНА ТАТАРЧУК, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ВІДОКРЕМЛЕНОГО ПІДРОЗДІЛУ УСТАНОВИ «ЦЕНТР РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»: «Відбуваються громадські обговорення в кожному населеному пункті, що саме є пріоритетним, що саме треба зробити. В цьому і перевага цієї реформи, в цьому головний принцип субсидіарності, тобто те, що місцеві проблеми краще відомі місцевим людям».

ПЕТРО БРИЖАК, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК СТОРОЖИНЕЦЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ОТГ: «Це досить складний процес, тому що іноді треба акумулювати значну суму коштів і дати в певну територіальну громаду і вирішити це питання. Тому що розподілити кошти відповідно до кількості жителів не завжди виходить. Цього року значна, левова частка була спрямована саме у Банилів-Підгірний».

Нині у Банилові-Підгірному тривають ремонтні роботи в амбулаторії загальної практики сімейної медицини.Банилів

МИХАЙЛО СЕРЕДЮК, ЗАВІДУВАЧ АМБУЛАТОРІЇ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ С. БАНИЛІВ-ПІДГІРНИЙ СТОРОЖИЦЕНЬКОГО РАЙОНУ: «Саме приміщення, якби його ще 2-3 роки не ремонтували, воно б почало розсипатися. А так надіємось, що буде краще. Коли ще погода нормальна, дозволяє з вулиці робити ремонт, а так, якщо похолодає, піде сніг чи дощ, то опалення є, всередині в любий час можуть робити».

Банилів-Підгірний – село гірське, яке простягається на 24 кілометри. Є віддалені хутори. Нині тут працює пункт швидкої допомоги, також діє денний стаціонар на 15 ліжок. Проте жителі села хочуть відновити лікарню, каже староста села Майя Палійчук.

МАЙЯ ПАЛІЙЧУК, В.О. СТАРОСТИ С. БАНИЛІВ-ПІДГІРНИЙ СТОРОЖИНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ: «До центру села з хуторів доїжджати треба 8-10 км і це дуже накладно для людей, це по-перше, а по-друге, в нас місцевість лісиста. Люди травмуються в лісі, пилорами є. І тому я вважаю, що ця лікарня нам потрібна».

Щодо використання коштів з інфраструктурної субвенції староста села каже, що витрачають на відновлення доріг, замінили вікна у школі, ремонтували водопровід і каналізаційну систему. І на стадіоні на місці приміщення, яке знищила пожежа – нове. Також постелили нову підлогу у народному домі, бо стара – зогнила після повені 2010 року. Проте ця будівля з 90-років минулого століття не опалюється. Тож поки це питання залишається не вирішеним.

Банилів2

ОТГ

На що витрачають кошти інфраструктурної субвенції у с. Банилів-Підгірний Сторожинецької міської ОТГБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 13 листопад 2017 р.

Галина Комерзан

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here