На межі виживання…

40
Пенсіонерам обіцяють підвищити виплати

Пенсіонери кажуть, розмір їхніх нарахувань вимірюється нервами та слізьми. Адже півтори тисячі гривень умить розходяться на ліки та їжу. Тому дехто йде працювати. Та більшість сподівається на допомогу від рідних. У Пенсійному фонді звітують, на мінімальну пенсію живуть більше половини буковинців. А ось молоді люди про те, коли вони підуть на пенсію взагалі думати не хочуть, бо страшно.

На сьогодні пенсії за віком отримують близько 10 тисяч українців. Тоді ж коли мінімальна зарплата зросла на 100%, то пенсії лише на 10%. І зараз мінімальна пенсія становить близько 1300 гривень. Валентина Іванівна з того часу, як пішла на пенсію бідкається, її життя тільки погіршилось.   

ВАЛЕНТИНА СУХАРЄВА, ПЕНСІОНЕРКА: «Люди на грани выживания просто. Вижу, что практически пусто, вот в гастрономах вокруг пищи люди еще есть, а вот в магазинах они уже не покупают вещи для быта».

Жінка зізнається, грошей не вистачає, а тому у свої немолоді роки вирішила піти на роботу. Та знайти її, коли тобі понад 60 – практично нереально. 

ВАЛЕНТИНА СУХАРЄВА, ПЕНСІОНЕРКА: «Искала себе работу по вдохновению, занималась керамикой, была художником, сейчас уже отдыхаю полностью, не работаю».

Тепер Валентина Іванівна чекає підтримки хіба що від близьких. Адже на свої то «копійки» багато не накупиш. У свою чергу молодь про свій майбутній «заслужений відпочинок» думати не хоче.

– Ні, не думаю, тому що це обман, немає пенсії.

–  Я і не до живу, коли буде пенсія. А чому? Та з нашою екологією, самі знаєте.

26-річна Анастасія Сандуляк впевнена пенсіонеркою точно буде. Однак, це її не тішить. Каже, коли ти маєш не один десяток років стажу, за які держава чесно виплачує півтори тисячі гривень – несправедливо, – впевнена дівчина.

АНАСТАСІЯ САНДУЛЯК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Я працюю на офіційній роботі, але я думаю про те, що треба десь виїхати за кордон, думаю, де б заробити гроші, щоб відкласти на ту пенсію. Наші пенсіонери напевно зараз вмирають від тих пенсій».

Проте для Анастасії і тепер життя непросте. Адже повноцінно забезпечувати маленьку донечку, вона не в змозі. Тим паче, треба оплачувати високі тарифи на комунальні послуги та квартплату.

АНАСТАСІЯ САНДУЛЯК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Я маю маленьку дитину, за якою потрібно доглядати і, працюючи ось так з таким графіком, у мене виходить тільки 122 години. Я, насправді, не можу отримувати мінімальну зарплату і, дивлячись на квартплату, яка за минулий місяць виходить 2500 гривень, це навіть не моя зарплата».

Натомість сьогодні на десять працюючих припадає близько 9 пенсіонерів, зазначають у Головному управлінні Пенсійного фонду. Згідно з внесеними змінами у пенсійне законодавство відповідні нарахування призначаються чоловікам із 60 років, жінкам – із 58. Стаж для виходу на пенсію також має бути чималим.

МИХАЙЛО РОМАНІВ, НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Необхідно 35 років чоловіку і 30 років жінці, для того, щоб у розрахунковому порядку оформити розмір пенсійного забезпечення».

Також у Пенсійному фонді додають, що пенсію планують «осучаснити». Так, Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні майже 3 тисяч 800 гривень. Хоча саме підвищення не буде масштабним – хтось додатково отримає сто, а хтось триста гривень щомісяця.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here