Впало дерево близько 12 години  у сквері на Соборній площі Чернівців. Очевидці кажуть, сталося це дуже несподівано. Студентки Наталя та Марія в той час відпочивали на лавиці,  сиділи дівчата якраз біля цього дерева. Зізнаються, добряче налякались.

 НАТАША РАДАШКО, МАРІЯ ГРИЩУК,  ОЧЕВИДЦІ: «Я сиділа на лавочці і тут не зрозуміла, що сталося. Думало воно на мене падає. І впало прямо тут на машину. Вирвалась гілка і дерево просто впало на машину».  

ПАВЛО СТОЛЯРЧУК, ЧЕРНІВЧАНИН: «Це все пройшло просто за секунду, ми стояли з хлопцями збоку. Буквально одна секунда, «хрус», упало на машину. Слава Богу, що тут люди не проходили, тому, що могли б бути жертви».

Дерево, а точніше його частина, впала на дах авто, що було припарковане поруч. Водій на місце події прийшов через хвилин тридцять, емоції чоловік ледве стримував. Залишив машину приблизно за півгодини, як це сталось, та пішов у справах.

ІВАН МАСІЯН, ВЛАСНИК ПОСТРАЖДАЛОГО АВТОМОБІЛЯ: «Десь годину тому залишив автівку. Прийшов а на ній дерево. Викликав патрульну службу, рятувальників та дзвонив у департамент ЖКГ. Вони ще нічого не знають, кажуть треба було страхувати. Вона застрахована, але від автомобілів. А повного «Каско» немає. Не відшкодує ніхто».    

Власниця білого авто, що стояло буквально за метр від місця,де впало гілля, радіє, що її машину не зачепило.

ЮЛІЯ, ЧЕРНІВЧАНКА: «Я, якщо чесно, в шоці, коли побачила цю картину. Щаслива, що не з моєю машиною це сталося. Але розумію, що ще кілька метрів і це могло статися з моєю. Могли б, напевно, якось прибрати наслідки».

Прибирати почали  лише через години півтори, коли на місце прибули рятувальники, а згодом і патрульні поліцейські.

НАЗАР КОВАЛЬ, ІНСПЕКТОР ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ЧЕРНІВЦІВ: «Отримали виклик, що на вулиці Гакмана,3 здійснилося пошкодження майна, тобто дерево впало на автомобіль. Повідомив заявник, зараз буде розглядатися в ході чого це сталося, хто буде винуватцем, хто буде відповідати за такі речі. Наразі будуть відібрані заяви та пояснення відповідно до вимог».   

Директор училища мистецтв, що знаходиться навпроти місця події каже, з питанням цих дерев зверталися і в трест зеленого господарства і в Департамент  ЖКГ та ніхто не реагує. Запевняє ситуація може повторитись, адже поруч великих аварійних дерев достатньо.  

ВАСИЛЬ БОБИК, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО УЧИЛИЩА МИСТЕТВ ІМ. СИДОРА ВОРОБКЕВИЧА: «Така розмова відбувалась весною. Окремо за ось це дерево, з іншого поруч в минулому році впав крак самостійно. Три дні назад пиляли після бурі. Передайте своїм керівникам є небезпечні краки. Вони не думають, що  в них внуки ростуть тут ходять».  

У Тресті ж Зеленого господарства пояснюють.

ОЛЕСАНДР БРЯЗКАЛО, ДИРЕКТОР КП “ТРЕСТ ЗЕЛЕНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРОТИЗСУВНИХ РОБІТ”: «Це сквер природно-заповідного фонду, тож проводити будь-які роботи можна лише за висновком спеціальної комісії. Після буревію багато аварійних дерев, комісії обстежують, але не встигаємо виконати всі роботи». 

Нагадаємо, під час негоди у неділю 17 вересня у Чернівцях від зламаного гілля  постраждали кілька автомобілів.  

«На годину залишив автівку. Прийшов, а на ній дерево», – власник пошкодженого у центрі міста автомобіляБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 26 вересня 2017 р.

ЄВГЕНІЯ ГАЙФЕР, ІВАННА ЧЕРНЕЙ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here