На Глибоччині запрацювала нова сироварня, якій немає аналогів на Буковині

314
ТРК Буковина

Там будуть виготовляти не лише відомі європейські сири, а й за авторською рецептурою. Облаштували її за австрійські гроші. На усе витратили понад двадцять тисяч євро.

У селі Михайлівка на Глибоччині на місці старої лазні облаштували сироварню. До її кооперативу увійшли 32 господарства, переважно жителі цього села. Це зручно тим, що тут молоко куплятимуть у селян, перероблятимуть, а продукцію постачатимуть до навчальних закладів.

ВІКТОР БАБИН, ГОЛОВНИЙ ТЕХНОЛОГ СИРОВАРНІ: «Оскільки люди, які у віці, вони не можуть далеко ходити, то вони приносять молока нам, ми його переробляємо і віддаємо їм гроші».

Сучасне обладнання із фільтрації молока закупили за австрійські гроші. Виготовлятимуть голландський та буковинські сири за іноземними технологіями, а ще обіцяють продукт за авторською рецептурою. 

МИКОЛА РУБЕЛЕЦЬ, ГОЛОВА КООПЕРАТИВУ: «Плануємо тут виготовляти сир та сметану, ну й звичайно ексклюзивні сири».

На сироварні працюють поки четверо людей, однак до літа колектив планують розширювати.

ГРИГОРІЙ ВАНЗУРЯК, ГОЛОВА ГЛИБОЦЬКОЇ ОТГ: «Справа у тому, що у селі Михайлівка у людей дуже багато рогатої худоби, а влітку буде ще більше роботи. Тому і виникла ідея розташувати тут сироварню, це буде зручно для людей».

Поки така сироварня єдина на Буковині. Аналоги є хіба що на Львівщині та Франківщині.

АВТОР: Мирослав Солонар

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here