З першого квітня по 9 червня на буковинських річках інспектори рибоохорони проводили оперативно-профілактичну операцію «Нерест».

Ловити рибу можна було тільки з берега і на одну вудку. Правоохоронці ловили порушників зазвичай вночі, для цього використовували катери та тепловізори.

ВАЛЕНТИН ФІЛІПЧУК, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ «РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ» У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Найбільша кількість збитків саме вночі. Шукаємо, їх важко спіймати. Але у нас для цього є усе необхідне: катери, тепловізори і навіть квадрокоптери».

За час нерестової заборони інспектори склали понад 300 протоколів, вилучили майже півтисячі знарядь лову, а це п’ять кілометрів браконьєрських сіток. 

ВАЛЕНТИН ФІЛІПЧУК, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ «РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ» У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Зловити правопорушників дуже тяжко. У них є інформатори, і вони вже знають, що ми до них їдемо. Але нічого, у нас також є джерела інформації, дякую громадські організації «Рибалки Буковини».  

Порушники нанесли державі 80 тисяч гривень збитків, що вдвічі менше, ніж торік. Під час операції «Нерест» браконьєри полювали на червонокнижні риби.

ОЛЬГА ГРИНЬКО, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВІДДІЛУ ІХТІОЛОГІЇ ТА РЕГУЛЮВАННЯ РИБАЛЬСТВА: «Небагато, але були викриті поодинокі випадки червонокнижного вирозуба».

За порушення правил риболовлі правоохоронці накладають штраф від 340 до 680 гривень.

АВТОР: МИРОСЛАВ СОЛОНАР

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here