На Буковині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

89
бюджет

Обговорили низку проблемних питань, що потребують фінансової підтримки на державному рівні. Засідання провели у колишній Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, а нині ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Серед питань, які необхідно вирішувати на законодавчому рівні, це фінансування об’єкту, який внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Поки університет намагається власними силами зберігати цю пам’ятку. Проте у виші є 21 навчальний корпус, 9 гуртожитків, другорядні будівлі, на які йде чимало коштів. Тож колишня Резиденція митрополитів Буковини та Далмації потребує окремого фінансування, переконаний ректор ЧНУ імені Юрія Федьковича Степан Мельничук.

СТЕПАН МЕЛЬНИЧУК, РЕКТОР ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА: «Не може бюджет університету забезпечити збереження об’єкту ЮНЕСКО. В черговий раз пропоную внести в бюджет окремим рядком фінансування об’єктів, що внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

Серед стратегічних об’єктів краю – дороги, мости, зокрема у Путильському та Герцаївському районах. Без державного фінансування цю проблему не вирішити. Окрім цього нагальною потребою є добудова пунктів пропуску на кордоні з Румунією. Адже в області 235 км державних рубежів з Європейським Союзом, а на Буковині діє лише один  КПП – «Порубне».

ОЛЕКСАНДР ФИЩУК, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ: «З сусідньої сторони вже збудовано три пункти пропуску і треба добудувати з нашої сторони. Це десь на відстані 50 км один від одного ці пункти пропуску будуть. І тоді туди треба добудувати під’їзні шляхи. Це не тільки для Чернівецької області треба, а й для усієї України треба».

Ще одне болюче питання – добудова перинатального центру в Чернівецькій області, який починали створювати ще у 2012.  Зокрема, представники крайової влади просили підтримати членів комітету пропозицію другого траншу, аби завершити роботи і здати в експлуатацію медзаклад цьогоріч.

АНДРІЙ ПАВЕЛКО, ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ: «Ми заслухали стан справ фінансового забезпечення, соціально-економічного розвитку регіону, а також визначили основні напрямки, які бюджетний комітет буде ініціювати перед урядом, перед Верховною радою щодо підтримки тих важливих питань, які обговорювали».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here