У Клішківцях відкрили меморіальну дошку Леонідові Каденюку

177
Фото: ТРК "Буковина"

Пам’ятний знак до сороковин із дня смерті першого космонавта незалежної України встановили на корпусі школи, де він навчався

Вшанувати пам’ять Леоніда Каденюка прийшли його родина та земляки. Жінка його старшого брата пригадує, як обидва хлопці мріяли про космос.

ТАМАРА КАДЕНЮК, РОДИЧКА ЛЕОНІДА КАДЕНЮКА: «Коли полетів Гагарін в космос, в 1961 році, і він (Леонід Каденюк – ред.) вирішив собі так само. Сказав братові, що хоче стати космонавтом. То вони так і домовилися собі – один буде будувати літаки, а інший –літати».

Ініціювало створення пам’ятної дошки керівництво школи. Виготовили її коштом сільської ради. Минулого року Леонід Каденюк написав книжку «Місія – Космос», де розповів про етапи польоту. На меморіальній дошці фото з цієї книги.

НАТАЛІЯ МЕЛЬНИЧУК , ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА КЛІШКОВЕЦЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДИРЕКТОР ШКІЛЬНОГО МУЗЕЮ «БУКОВИНА – КРАЙ КОСМІЧНИЙ: «То фотографія  з останньої його книги «Місія – Космос», де він стоїть в генеральському мундирі, видно усі його державні відзнаки. Він там усміхнений, замріяний, живий. І ми вибрали, як на наш погляд, найбільш вагому фотографію, яка говорить про весь його життєвий шлях».

Нагадаємо, перший космонавт незалежної України помер 31 січня під час ранкової пробіжки. Поховали Леоніда Каденюка 2 лютого у Києві на Байковому кладовищі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here