Марина Порошенко відвідала Чернівці: як це було

236
ФОТО: "ТСН"

Школярі гімназії №5 разом з дружиною Президента Мариною Порошенко, яка сьогодні приїхала до міста, заповнювали сторінки національного проекту «Книга Миру». На зустрічі з очільниками області перша леді подарувала два проекти Інклюзивно-ресурсних центрів.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: «Візит Марини Порошенко до чернівецької гімназії №5 запланований на 10 ранку. За пів години до цього у закладі останні приготування. О 9.20 учні старших вирушили  до Філармонії на концерт присвячений Дню матері. Зі слів вчителів, це похід на концерт був заздалегідь. У гімназії залишилися лише учні молодших класів. Понад годину довкола школи працюють працівники поліції».

Прибуває Марина Порошенко до п’ятої гімназії без запізнення. Чиновники з квітами зустрічають дружину Президента. У цьому навчальному закладі навчаються 40 дітей, батьки яких перебувають на сході України.  Сьогодні вони долучилися до проекту «Книга Миру». У ній школярі залишили фото своїх батьків та побажання під світлинами.

ВІКТОРІЯ БОЙЧУК, УЧЕНИЦЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №5: “Коли мій тато поїхав, я навіть не знала про це, бо я сиділа дома. Я знала лише те, що він поїхав у відрядження на довго. А потім він мені подзвонив і сказав, що повертається з АТО. Я тоді відчувала гордість за нього, бо він нас захищав. Хоча я розуміла, що там небезпечно. Адже, там боряться за життя. Але він приїхав, я дуже рада”.

ІЛОНА ХУДОЯРОВА, УЧЕНИЦЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №5: “Я приклеїла фотографію в книгу і написала, що для мене мир. Я подякувала всім бійням АТО за мирне небо. Я пишаюся своїм батьком і хочу, щоб інші діти теж це робили”.

Чернівецька область стала 22-м регіоном, який долучився до проекту «Книга Миру». Планують його завершити до Дня Незалежності. Тоді і відбудеться презентація книги.

МАРИНА ПОРОШЕНКО, ГОЛОВА УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ: “Ця книга набуває своєї історичної та моральної ваги. Коли діти з різних областей доєдналися зі своїми побажаннями. Тож, це можна назвати дитячою Біблією. Тут записані молитви про Україну та побажання усім здоров’я і повернення до своїх родин”.   

Під час візиту на Буковину Марина Порошенко з головою Черніевцкьої ОДА Олександром Фищуком підписали меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». А очільник області підписав відповідний мдокумент  з головами райдержадміністрацій та ОТГ. На Буковині до першого вересня заплановано відкриття 13-ти інклюзивно-ресурсних центрів.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here