Подібних музеїв на усю Україну є лише 6.  Чернівецький обласний для відвідування туристів відкрили у 1986 році. Він відтворює аутентичні буковинські поселення кінця 19 та початку 20 століть.

МАРИНА БУЛИЧЕВА, ЖУРНАЛІСТ: «Чернівецький музей народної архітектури та побуту. Майже 40 будівель та 14 гектарів. Вперше, за останні 30 років, влада виділила близько 2 мільйонів гривень на його реставрацію.»

ІВАН ПІЛАТ,  ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО  МУЗЕЮ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ: «Музей мусить розвиватись. Ми хочемо ще розширити експозицію нашого музею. Ми хочемо ще побудувати, перевести з горів одну хоча б, чи дві старовинні гуцульські хати, яких в нас немає на території. Це в планах наших є. Крім того, що реставрувати, відновити, зберегти  – ми хочемо ще й розвитку».

За часи існування музею усі реставраційні роботи колектив проводив власними силами. Лише декілька разів обласна влада виділяла кошти на відновлення крил вітряних млинів та на ремонт даху церкви хатнього типу, розповідає Василь Павлюк, заступник директора музею. Він проводить нам екскурсію, і показує експозиції, які потребують негайної реставрації. На стайні та стодолі необхідно замінити дахи.

ВАСИЛЬ ПАВЛЮК, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО  МУЗЕЮ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ: «Ось це стодола. Помітно яка вона.  І зрозуміло, що як тільки весна наступить треба швидко придбати матеріали, знайти підрядну організацію, укласти угоду відповідно і починати це робити».

Стіни цієї корчми, початку 20 століття – в пошкодженому стані. І дах будинку жителя села Вікно, Заставнівського району необхідно оновити.

ВАСИЛЬ ПАВЛЮК, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО  МУЗЕЮ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ: «Можливо навіть замінювати, чи відшукувати в селі десь, якісь будівлі, які може вже закинуті. Можна було б відкупити той матеріал і використати, якщо ні – закупити матеріал, який би у формі, по розміру і за своїм виглядом відповідав тому. Бо ця хата 1891 року».

Протягом року музей народної архітектури та побуду неодноразово стає  локацією для проведення різноманітних фестивалів, які відвідують тисячі людей. У 2018 році у музеї побудуть і нові вбиральні.

ІВАН ПІЛАТ,  ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО  МУЗЕЮ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ: «Навіть у цьому плані, по виділенню коштів, в нас 80 тисяч – це облаштування вбиралень, передбачено».

За словами Василя Павлюка, заступника директора музею, роботи планують розпочати вже весною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here