Із самого ранку у Чернівецькому міському центрі зайнятості довжелезні черги. Кожен намагається потрапити на ярмарок вакансій. Тут стенди з різноманітними брошурами, термінал з пошуку роботи. Прийшла сюди двадцятирічна Ольга. Нині студентка, працювала техніком-технологом харчової промисловості за кордоном. Однак, повернувшись в Україну, – без роботи.

ОЛЬГА ДМИТРИШИНА, БЕЗРОБІТНА: «Я працювала у курортній країні, це була Болгарія, я працювала там улітку в готелі три місяці і можу сказати, що там я набагато більше навчилась і набагато більше побачила. І на роботу мене взяли дуже просто і запитали: «Ви умієте готувати?», – я сказала «так». То приходьте, будь ласка».

А на Батьківщині із роботою складно, зізнається дівчина. Та й рівень зарплат – не найкращий. Натомість представники обласного центру зайнятості кажуть, сьогодні відчувається пожвавлення на ринку праці.        

ЛЮБОВ КОЖОЛЯНКО, В.О.ДИРЕКТОРА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ: «Ми сьогодні констатуємо збільшення кількості вакансій саме в нашій базі. Майже півтори тисячі вакансій постійно в наших базах регіональної служби зайнятості. Збільшення в майже півтора рази з відповідним періодом минулого року».

Усього на ярмарку – 21 роботодавець та майже 200 вакансій. Безробітним розповідали про затребувані професії. Запрошують на роботу і військові. Адже кажуть, нині це особливо потрібно державі.

БОРИС БИКОВ, РОБОТОДАВЕЦЬ: «У першу чергу нам потрібні водії і якщо є бажаючі не водіями, й на інші військові спеціальності, то без питань ми в принципі готові приймати і надати необхідну інформацію для того, щоб вони оформляли контракт. Вимоги – нормальний стан здоров’я, вік від 18 до 60 років».

Пропонують робочі місця і у маркетинговій сфері.

АНТОН ЖУРАВЕЛЬ, РОБОТОДАВЕЦЬ: «Ми доукомплектовуємо наш колл-центр, а також у нас є вакансія оператора-касира на відділення. Ось дві вакансії, які пропонуємо на сьогоднішній день. Цільовий дохід ми пропонуємо від шість з половиною тисяч гривень і вище».

Віктору – 47 років, має вищу освіту за спеціальністю «Промислова електроніка» та офіцерське звання. Проте змушений шукати роботу.

ВІКТОР ЖИЛІН, БЕЗРОБІТНИЙ: «Приходиш і тебе питають 47 років і, кажуть, вибачте. І тут я знайшов головного інженера, а у нього – 3500. І це людина не просто з вищою освітою. Я вважаю, що у нашій державі повинна бути якась різниця від освіти, яку ти маєш».

В області понад 12 тисяч безробітних в тому числі і переселенців. Найгірша ситуація із працевлаштуванням у Новодністровську та гірських районах.

Майже 200 вакансій пропонували непрацюючим із вищою освітою у міському центрі зайнятостіБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 12 жовтня 2017 р.

1 КОМЕНТАР

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here