Лише 5 з 18 ОТГ області прийняли демократичний статут (ФОТО, ВІДЕО)

192

Минулого року, 13 жовтня в Чернівцях презентували ресурсний центр підтримки місцевої демократії. Його створили, аби інформувати  органи місцевого самоврядування, а також всі зацікавлені сторони про реформу децентралізації, та її переваги. Нині ж підсумовували результати роботи.

ІГОР БАБ’ЮК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ»:  «Впродовж року практично ми їздили в об’єднані громади, надавали інформацію про необхідність запровадження таких заходів, як громадські слухання, загальні збори, місцеві ініціативи. Кожна об’єднана громада мала б розробити статут об’єднаної громади, де би прописували процедури. Єдине що, результати – не такі вразливі».

З 18 об’єднаних територіальних громад Чернівецької області, такий демократичний статут прийняли лише 5. Це чотири міських  ОТГ Вижницька, Сторожинецька, Сокирянська, Вашківецька і одна сільська Вашковецька об’єднана територіальна громада Сокирянського району. Переваги таких заходів місцевої демократії, на думку експертів очевидні.

ІГОР БАБ’ЮК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ»: «Переваги є в тому, що громада дуже часто може вказати на ті недоліки які існують в органах місцевого самоврядування. Беручи участь в обговоренні, вони скажуть, як ефективніше використати кошти, як можливо ще залучити додаткові кошти».

В Україні вже об’єднались 366 громад, 524 подали  документи на об’єднання. За загальним всеукраїнський рейтингом створення та функціонування ОТГ Чернівецька область перебуває на 6 місці.

АНДРІЙ КРУПНИК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ СПРИЯННЯ САМОРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ: «Процедури демократії участі, коли особистість, один окремий громадянин може брати участь у формуванні місцевої політики, тире своєї долі, або через якісь об’єднання громадян: органи самоорганізації, громадські організації, разом вирішувати, якісь місцеві питання».

МИХАЙЛО ПАВЛЮК, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Успішне проведення реформи децентралізації дозволяє говорити нам про поступове налагодження діалогу у трикутнику між громадянином, суспільством і державою».

Найкраща ж нині – Волинь. Саме Волинська область має найкращу практику діяльності органів самоорганізації населення.

ІРИНА ГАДУЧИК, КЕРІВНИК ВОЛИНСЬКОГО РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ: «Ми намагаємось робити так, щоб людина стала центром реформи, і щоб змінювати цей командно-адміністративний метод управління. Без людей не буде реформи, так, ми ще перший, другий рік попрацюємо в звичних формах поки нам будуть давати фінансування, а далі відповідно, якщо люди не будуть розуміти своєї ваги в розвитку ОТГ, то в подальшому про цей розвиток ми говорити не будемо».

Надалі учасники конференції та представники ресурсного центру планують розробляти програми підтримки  ОТГ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here