Лісівники Буковини вийшли захистити державні ліси

289

Припинити нищення лісового господарства та сказати «Ні» приватизації. З такими гаслами лісівники Буковини приєдналися до Всеукраїнського пікету, який стартував по всій країні 28 листопада. Їхні вимоги до влади – скасувати окремі положення ухваленої Кабміном реформи, що передбачає ліквідацію державних лісогосподарських підприємств.

У Чернівцях представники трудових колективів державних лісогосподарських підприємств зібралися біля обласної державної адміністрації. Людмила Іванівна приїхала в обласний центр із Сокирянщини. Чотири роки працює в тамтешньому лісгоспі. Жінка вимагає, аби такі підприємства не передавали в руки можновладців.

ЛЮДМИЛА ЛОЄВСЬКА, УЧАСНИЦЯ МІТИНГУ: «Щоб ліси дісталися нашим дітям. Щоб це було державне, щоб ми мали зарплати, мали роботу. Багато буде скорочень, ми вже бачили як із землею було, так хочуть зробити із лісами».

Серед пікетувальників і Валерій Ткачук. Живе поблизу Садгірського лісництва. Каже, українське лісове господарство на низькому рівні.

ВАЛЕРІЙ ТКАЧУК, УЧАСНИК МІТИНГУ: «Я живу біля лісу. І за ліс мене дуже болить, як його вирубують, вивозять і продають».

БОРИС ЛУНГА, УЧАСНИК МІТИНГУ: «Чесно кажучи, для мене важко. Раніше, як працювали, то було легше. Було більше людей, були бригади, а зараз усе менше і менше».

Мітинг організувала обласна профспілка працівників лісового господарства України.

ВОЛОДИМИР БАРАБАХ,  ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА: «Просили в обласної влади підтримати нашу позицію щодо недопущення створення в Україні єдиного суб’єкта господарювання із корпоративними правами, що собою являє ліквідацію держлісгоспів, скорочення робочих місць».

Своє звернення пікетувальники передали керівникам області: голові Чернівецької ОДА Олександру Фищуку та голові обласної ради Івану Мунтяну.

ОЛЕКСАНДР ФИЩУК, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Ми направили на Кабмін своє бачення і пропозиції, що стратегію треба доопрацювати. З урахуванням пропозицій профспілкових організацій, громадськості і виконавчої гілки влади».

Нагадаємо, стратегію реформування лісового господарства України Уряд ухвалив 15 листопада.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here