«Коханці Юстиції» – новий роман Андруховича презентували у Чернівцях

166

«ДНК- День народження коханців» у Чернівцях. Так український письменник Юрій Андрухович назвав видання і появу у нашому місті параісторичного роману «Коханці Юстиції». Його автор презентував сьогодні у літературному целанівському центрі. Над текстами письменник працював 27 років з перервами.

Чернівчани, окрім видавців з літературної корпорації Мерідіан Черновіц, першими в Україні взяли до рук нову книгу Юрія Андруховича та отримали автограф письменника.

ДІАНА ТУЧАК, СТУДЕНТКА: «Пропустити випуск нового роману, тим паче, знаючи, що Андрухович працював над ним майже 27 років, для мене було б моральним гріхом. Уривки, які були опубліковані, є досить хорошими в плані художнього тексту і дуже сильними за своїм змістом. Тому хочеться прийти вже швидше додому і почати читати.

ОЛЕКСІЙ ПОПОВИЧ, ЧЕРНІВЧАНИН: «Придбав 2 примірники. Один в подарунок, один – для себе. Тому що Андрухович це – метр сучасної української літератури. Я давно очікував почитати щось нове від нього. Дякую Меридіан Черновіц, бо коли письменники такого рівня видаються у Чернівцях, то це дуже приємно.

СВЯТОСЛАВ ПОМЕРАНЦЕВ, ПРЕЗИДЕНТ ЛІТЕРАТУРНОЇ КОРПОРАЦІЇ MERIDIAN CZERNOWITZ: «Кожен, хто бере її в руки читає ось цю сторінку. Бачите, що написано: Юрій Андрухович. Коханці Юстиції. Чернівці. Мерідіан Черновіц».

ЛІЛІЯ ШУТЯК, ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК «Я читала її кілька разів. За цією книжкою можна навіть скласти своєрідну мапу коханців. І я думаю, що це теж – своєрідна фішка книжки».

Юрій Андрухович розповів чернівчанам, що перша історія його нової книги була написана у 1990 році. Всього їх у книзі – 8 з половиною. Тому і підзаголовок «Кохання юстиції»  – «Історичний роман у восьми з половиною серіях».

ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ, УКРАЇНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК, АВТОР КНИГИ «КОХАНЦІ ЮСТИЦІЇ»: “Незавершена остання історія може все таки сприйматися як дев’ята”.

А це тому, що остання історія – з дитинства Андруховича. Перша ж – зображає події 17 століття. В наступних – оповідь про «коханців юстиції» у від 18 до 20 століть.

ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ, УКРАЇНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК, АВТОР КНИГИ «КОХАНЦІ ЮСТИЦІЇ»

«Це люди, які переважно справді вчинили кримінальні злочини. Але не всі. Дехто – під великими сумнівом. Але система юстиції працює так, що навіть якщо сумнівається то працює в бік покарання, а не помилування.

– Чому коханці?

– Це з іронією звучить. Можна ще сказати фаворити. Улюбленці. Тобто юстиція, яка повелася з ним насправді жорстоко і несправедливо. Має до них особливе ставлення. можнаиназвати це ставлення навіть коханням».

ОЛЕКСАНДР БОЙЧЕНКО, ЛІТЕРАТУРНИЙ РЕДАКТОР КНИГИ «КОХАНЦІ ЮСТИЦІЇ»: «Юрко – то такий автор, який не віддає на редагування сирих текстів. Він сам те довго виношує, пише, вони довго лежать, а потім він сам їх виписує, вичитує, виправляє.  Різні частини написані в різних стилях.  Хоча, звичайно, це – завжди впізнаваний Андрухович. Щодавніше минуле змальоване, то стилізованіша оповідь».

Головним мотивом цього роману є несправедливість юстиції. Юрій Андрухович розповів, що, готуючи видання, опрацьовував архівні матеріали. Але «залишив в історіях простір для своєї фантазії». 29 грудня роман «Коханці Юстиції» з’явиться на полицях книгарень в інших містах України.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here