Кіцманський район продовжує оговтуватися від негоди

188

Там підтоплено 12 житлових будинків, понад 500 присадибних ділянок, розмило 118 вулиць.Наші журналісти побували у селі Шипинці, там досі залишаються підтопленими кілька будинків та десятки городів. 

 ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Жителі села Шипинці продовжують оговтуватися від негоди. Я знаходжуся на подвір’ї будинку, який найбільше постраждав від стихії. Уся територія довкола будинку і саме подвір’я підтоплено. Пройти тут без чобіт неможливо. Ми бачили, як тут плаває риба, поруч тут  тече річка Совиця”.   

Саме через розлив цієї річки і підтопило будинок сім’ї Кушнірів.  29 червня о 19 годині вода почала прибувати до оселі.  Вже о 21 годині подвір’я, сарай та город затопило. Люди почали рятувати птицю та речі, що знаходилися у приміщенні. Сьогодні ще деякі речі продовжують плавати. Затопило 22 сотки городу, води тут вище коліна.

МИКОЛА КУШНІР ЖИТЕЛЬ СЕЛА ШИПИНЦІ (КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОН): “Це вже все пропало. Морква, петрушка, помідори, буряк. Бараболя, нічого немає”.

 Це обійстя підтоплює не вперше. Через розлиття місцевої річки будинок затопило у 2010 році. Після цієї негоди вода тут спала лише на кілька сантиметрів.

ПАРАСКА КУШНІР ЖИТЕЛЬКА СЕЛА ШИПИНЦІ (КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОН): “Бродимо і нічого ми не боремось. Як, бо з кожної сторони вода. Дуже погано вода спадає. Туди вона стікає, а звідси вона не спадає. Зараз бетон після нього паводку відпадає, бо він був у воді”.

У сільській раді працює комісія, яка оглядає будинки, що постраждали від негоди.

ПАРАСКА КУШНІР ЖИТЕЛЬКА СЕЛА ШИПИНЦІ (КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОН): “Описали та пішли. А я що буду йти та кричати, що там буду казати. Усе видно, що казати”.

Ми їдемо до місцевої жительки Стефанії Клепач. Дістатися до неї можна лише позашляховиком, дорога до її оселі досі підтоплена. Будинок Стефанії знаходиться за 25 метрів від річки. Город жінки не підтопило, натомість залило подвір’я та господарські будівлі.

СТЕФАНІЯ КЛЕПАЧ ЖИТЕЛЬКА СЕЛА ШИПИНЦІ (КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОН): “Приходила вода. Заходила вже до курника. В сараї вода, кругом вода. Туалет затопило. Сюди брела у чоботях. Скільки це можна терпіти. До свиней йшла повільно. Аби вода не зайшла у чоботи”.

Комісія сільської ради обійшла вдовж річки Совиця 44 будинки, які постраждали від негоди. Збитки до кінця не можуть підрахувати, бо вода на подвір’ях та в городах ще досі стоїть. Відкачати її теж не можуть. Рівень води у річці зменшився лише на 10 сантиметрів.

ВАСИЛЬ НЯВЧУК СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА С. ШИПИНЦІ (КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОН): “Нас практично топить Тисива, Івано-Франківська область. Там став 150 гектарів. Звідти пропускають  воду і перший удар отримує село Шипинці. Кожен двір ми обійшли з комісією, складені акти на город та на затоплення криниць, підвалів. Все, що було затоплено ми описали та здали в адміністрацію і надіємось на те, що людям буде виплачена компенсація”.

 Через негоду Кіцманському району завдано збитків на приблизно 35 мільйонів гривень. Підтоплено 12 житлових будинків, 300 городів та 5 мостів.

ЮРІЙ КОСАР Т.В.О ГОЛОВИ КІЦМАНСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: “Учора відбулася комісія по надзвичайних ситуація у районі. На комісії затверджені документи та акти та нарахування збитківЗ свого бюджету ми не можемо надавати кошти, бо не вистачає коштів на зарплату та на захищені шляхи. В резервному рахунку є. Якщо буде визнана надзвичайна ситуація то ми дамо гроші. Якщо ні, то ми не зможемо цього зробити”.

Керівництво області звернулося до кабінету міністрів України, аби виділили кошти на ліквідацію наслідків негоди на Буковині.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here