Із 29 серпня у дію вступає друга частина закону “Чужих дітей не буває”: що це означає

106
Фото: ТРК "Буковина"

Серед нововведень – правила тимчасового виїзду дітей за кордон та посилення відповідальності для неплатників аліментів.

ВІКТОРІЯ ВАСИЛЬЧУК, НАЧАЛЬНИК ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «З боржників буде стягуватися також штраф у розмірі 20 відсотків заборгованості, якщо загальна заборгованість має термін 1 рік. Ці зміни, які набувають чинності з 29 серпня дають можливості тим батькам, із ким проживає дитина, просто письмово повідомити батька чи матір дитини вивести дитину на термін не більше одного місця. В такому випадку для перетину кордону необхідно буде подати рішення суду, що батько не сплачує аліменти, це може бути також довідка, яка видається державним виконавцем».

ОЛЕКСАНДР МАЛИЙ, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ: «Протягом 7 місяців на виконання в органах державної виконавчої служби перебувало 9 387 виконавчих документів щодо стягнення аліментів. За цей період держвиконавцями було стягнено 21, 4 мільйона гривень. Чим забезпечено аліментами більше 6 тисяч діток».

За словами Олександра Малого, минулого року з неплатників аліментів було стягнено майже втричі менше грошей, аніж цьогоріч.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here