Художниця Емма Андрієвська заявила, що у Чернівцях у неї зникли картини

74
Фото "Радіо.Свобода"

Я подарувала картин на цілий музей, і ці картини десь зникли. Про це українська художниця Емма Андрієвська заявила в інтерв’ю журналістам “Радіо.Свобода”.

ЕММА АНДРІЄВСЬКА, ХУДОЖНИК: “Мені запропонували у Чернівцях: «Подаруйте нам картини, і ми створимо музей». І я їм подарувала 100 картин, серед них 20 двометрових картин, решта менших, і які то були картини! – розповідає художниця. – А потім почали люди цікавитися музеєм Емми Андієвської у Чернівцях. І дізналися, що ні картин, ні музею нема.

Нагадаємо, Емма Андієвська отримала Шевченківську премію з літератури 2018 року. Нині художниця живе у Мюнхені, а народилася в Донецьку, який тоді, в 1931 році, ще називався Сталіно, потім родина переїжджає до Києва, де її батька вбили енкаведисти. А під час Другої світової війни разом з мамою 12-річна Емма виїхала до Німеччини і прожила там майже все життя, але ні на хвилину не забувала про Україну, якій присвятила свою творчість. Її картини виставлялися в багатьох країнах світу, вона є однією з найвідоміших у світі українських мисткинь, а її роботи є своєрідні та неповторні і такі ж впізнавані, як і картини Марії Примаченко, Марка Шаґалла чи Пабло Пікассо, з якими часто порівнюють твори Емми Андієвської, повідомляє “Радіо.Свобода“.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here