Україна вшановує пам’ять жертв голодомору

162

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодомору 1932-33 років. Нині вже не має жодних сумнівів про те, що це була цілеспрямована акція знищення українського селянства. Причини та наслідки цієї трагедії в історії нашої держави напередодні 83-х роковин Голодомору обговорюють науковці, громадськість, а у навчальних закладах проводять тематичні уроки.

Голодомор 1932-33 років історики називають однією з найтрагічніших сторінок історії нашої держави. Понад 10 мільйонів життів. За підрахунками фахівців в Україні щодня помирало голодною смертю – 25 тисяч осіб, щогодини – 1 тисяча, щохвилини -17. Основною його причиною вважають – політику радянської влади на знищення української нації. Спланована проти селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. У Чернівецькій гімназії № 5 для учнів 11 класу провели відкритий урок присвячений пам’яті жертв голодомору.
Буковину голод 1932-33 років не торкнувся, тут він панував у 1946-47 роках. Під час дискусії школярі цікавилися історичними фактами і активно ставили запитання. Незважаючи на те, що учні дізнавались про голодомор лише з сторінок історії та з розповідей своїх дідусів і бабусь, у цій темі все ж обізнані.

Дарина КАЧІНСЬКА – учениця 11 класу:

«Голодомор відбувався на Сході України. Тодішня влада розуміли, що вони не могли керувати такими роботящими і тому вони вирішили, що їх потрібно знищити і для того вони провели такі дії .»

Богдана СУРУДЖІЙ – учениця 11 класу:

«Просто винищували тисячі людей і просто помирали нізащо через то що влада боялася повстань, ми повинні це вшановувати, бо помирали невинні люди.»

Владислав БУТКЕВИЧ – учень 11 класу:

«Це взагалі культура України і потрібно пам’ятати як люди страждали, сильно відбивалися від всіх. Це треба пам’ятати і вшановувати це все.»

У суботу 26 листопада в Україні вшановуватимуть жертв голодоморів. О 16 годині усіх українців закликають запалити свічки пам’яті та долучитися до хвилини мовчання.

А. Абрамчук

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here