Екологічні проблеми Буковини очима німецьких та чернівецьких студентів

633
екологія

Численні стихійні сміттєзвалища, забруднення малих річок та берегових ліній та здебільшого байдужість місцевої влади до вирішення екологічних проблем. Такий основний висновок зробили учасники міжнародного науково-екологічного Проекту «Громадська ініціатива заради здорового довкілля у Західній Україні», який здійснювався за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини. Дослідження проводились на території Чернівецької та Тернопільської областей.

Учасники Проекту, а це студенти з Німеччини та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на Буковині досліджували екологічний стан річок Прут, Черемош, Клокучка та Молниця, відвідали очисні споруди у Чернівцях та Кіцмані, картографували стихійні сміттєзвалища. А їх на Буковині, на жаль, надто багато.

ІРИНА, УЧАСНИЦЯ ПРОЕКТУ: «Люди готові боротися із засміченням територій, але їм не вистачає відповідних умов, не вистачає екологічного виховання. Дослідження показали малі річки найбільше забруднені у Чернівцях. Це річка Молниця, туди скидається сміття з приватних будинків та невеликих підприємств. І в цьому винні самі люди». 

ФІЛІП, УЧАСНИК ПРОЕКТУ (НІМЕЧЧИНА): «Проблеми зі сміття є і у Німеччині. Але різниця у тому, що ви відстаєте від нас років на 40, тобто така ситуація зі стихійними сміттєзвалищами була ще у 60-70 рр. минулого століття. Цей Проект покликаний привернути увагу до екологічних проблем не лише вашої влади, а й, насамперед, звичайних громадян, аби вони сортували теж сміття і не викидали будь-де».

Пан Генберт, який очолює у Німеччині громадську організацію «Незалежна Україна» вважає, що нашим громадянам перш за все необхідно змінити своє ставлення до екологічних проблем.

ГЕНБЕРТ, ГОЛОВА ГО «НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНА» (НІМЕЧЧИНА): «На жаль, у ваших громадян екологія відійшла на задній план, оскільки у свідомості людей фінансові проблеми, робота, зарплата. Мене здивувало те, що у вас люди мають платити навіть за вивіз сміття. Взагалі ж держава не вирішить екологічних проблем, якщо цього не захочуть самі люди».

Учасники Проекту сподіваються, що на їхні дослідження зверне увагу і місцева влада.

МИКОЛА ПАСІЧНИК, КООРДИНАТОР ПРОЕКТУ: «Ми хочемо показати результати досліджень міській і обласній владі, районним радам, що люди готові сортувати сміття, але потрібні певні умови. Дуже багато у нас є свідомих людей, особливо молодь до 35 років. Вони розуміють, що потрібно щось змінювати в Україні, теж природне середовище».

Результати своїх досліджень учасники Проекту хотіли донести чернівчанам, організувавши інформаційний захід «Інфостенд» на Центральній площі, проте проливний дощ дещо цьому завадив. Але організатори все ж сподіваються, що їхні напрацювання допоможуть буковинцям у вирішені екологічних проблем вже найближчим часом.

Екологічні проблеми Буковини очима німецьких та чернівецьких студентівБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 27 липня 2017 р.

Петро Голопапа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here