«Доступні ліки»: як це по-новому (ВІДЕО)

98
доступні ліки

Трохи більше двох тижнів як в Україні запрацювала урядова програма «Доступні ліки». На початках її реалізації виникали проблеми із тим, що не усі медичні установи заключили відповідні договори із аптеками, не усі препарати були у фармацевтичних закладах. Проте нині люди вже бідкаються,  аби отримати рецепт на безкоштовнi ліки потрібно довго чекати в черзі до дільничного терапевта.

ОЛЕГ ГРЕЧАНИЙ, ЧЕРНІВЧАНИН: «Стоїмо уже годину. Переді мною ще 5 чоловік».

А перед цим пан Олег вистояв чергу у ендокринолога і лабораторії, де здав відповідні аналізи. Чернівчанин хворіє на цукровий діабет 2 типу. І він підпадає під дію програми «Доступні ліки». За рецептом по-новому прийшов уперше. Проте вже утомився. Але дочекатися прийому мусить.

ОЛЕГ ГРЕЧАНИЙ, ЧЕРНІВЧАНИН: «От зараз дочекаюсь, візьму, подивимось, як це по-новому буде. Щось там буде українське, щось закордонне».

У поліклініці пояснюють, пацієнтів і так було вдосталь. А нині у чергах доводиться сидіти ще довше, адже багато часу забирає оформлення рецептів «Доступних ліків».

ТЕТЯНА ПРОЦЕНКО, ДІЛЬНИЧНИЙ ТЕРАПЕВТ КМУ «ПОЛІКЛІНІКА №1»: «Это выписывается то количество рецептов, которые необходимо, согласно тому перечню который есть. Мы можем обслужить 5 пациентов, но при этом выписать порядка 20 рецептов на 5 пациентов».

Серцево-судинні захворювання, цукровий діабет другого типу та бронхіальна астма. Саме на ці групи хвороб розповсюджується програма і згідно з нею,  вартість їх лікування має стати  меншою. Але не усі препарати можна буде отримати повністю безкоштовно. Є і такі, за які доведеться заплатити. Від символічної гривні і до більше півтори сотні гривень. Але лікарі кажуть, що часом пацієнтам із цими недугами не підходять зазначені у реєстрі діючі лікарські речовини. Тому хотіли б його розширення.

ТЕТЯНА ПРОЦЕНКО, ДІЛЬНИЧНИЙ ТЕРАПЕВТ КМУ «ПОЛІКЛІНІКА №1»: «Нет не достаточно. Хотелось бы больше. И по сердечно-сосудистым заболеваниям, по сахарному диабету, потому что там только два препарата. И по бронхиальной астме хотелось бы больше».

Ось це Чернівецька поліклініка №5. Тут обслуговуються студенти. Медики кажуть, «Доступними ліками» забезпечать лише хворих на бронхіальну астму, бо інших категорій у них немає. Проте із більше сотні молодих людей, які страждають на цю недугу, скористатись новою програмою зможуть трохи менше половини. Бо зазначені у переліку препарати більшості не підходять.

МАРІЯ ГУСАКОВСЬКА, ЗАВІДУВАЧ ДРУГОГО ТЕРАПЕВТИЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ КМУ «ПОЛІКЛІНІКА №5»: «49 хворих у нас на «Сульбутамолі». Двоє на «Бекламотазолі». І двоє на «Будусеніді». А ті всі решта отримують серйозні такі препарати, які йдуть по інших програмах. І тому лише ось ця кількість хворих».

В аптечній мережі, що підписала з поліклінікою №5 відповідний договір, зазначають – з рецептами «Доступних ліків» до них ще не приходили.

ТЕТЯНА АНДРІЙЧУК, ЗАВІДУВАЧ АПТЕКИ: «Наразі в переліку усі препарати є, але з моменту підписання договору пацієнти саме з цієї поліклініки не зверталися».

В інших аптеках, що також приєдналися до програми «Доступні ліки» на камеру говорити не бажають, бо роботи забагато. Але кажуть: рецепти прийматимуть від усіх поліклінік, як тільки-но підпишуть угоди.

Ми будемо всі поліклініки обслуговувати, просто з нами ще не всі заключили договори.

– А збільшилась кількість людей?(кореспондент)

– Дуже збільшилась.

Перелік аптечних закладів, що вже підписали угоди можна подивитися на сайті Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації. Він час від часу оновлюється. А лікарі закликають, аби отримати повну інформацію щодо програми «Доступні ліки», краще звернутися до свого дільничного терапевта, який і має розказати вам про препарати, ймовірну доплату за них і, де їх можна отримати.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here