Домашнє молоко чи фасоване? (ВІДЕО)

141
бабуся продає молоко

У Мінагрополітики задумалися над тим, аби заборонити продавати молоко другого сорту, тобто таке, яке виробляється в домогосподарствах. Пані Валентина двічі на тиждень приїжджає до Чернівців на ринок. Все для того, аби заробити «копійчину». Продає молочну продукцію. Вдома в неї 8 корів. Каже, з цих виторгів і живуть. Жінка переконує, за якість відповідає, тому і постійні клієнти є. Розмови про те, що можуть заборонити продаж молока другого сорту, чула. Проте з цієї ідеєю не погоджується.

ВАЛЕНТИНА, ПРОДАВЕЦЬ: « Людська продукція більше відповідає якості, чим та, що у супермаркетах, що «на хімії». Наше молоко візьміть, то воно до вечора скисне, а з магазину – воно й два місяці буде стояти. Так, що продукція сільського виробника набагато якісніша».

По свіжу «молочку» прийшла на ринок і пані Наталія з онучкою. Каже, перевагу у її сім’ї надають домашньому і ще ні разу не  натрапляли на неякісне.

НАТАЛІЯ, ЧЕРНІВЧАНКА: «Ми не нарікаємо, бо дуже смачне у нас молоко і ми звикли до нього і два з половиною років ми п’ємо його».

А от пані Міла накупила будза, проте молока не взяла.

МІЛА, ЧЕРНІВЧАНКА: « На базарі ні. Бо трохи гидую».

За сусіднім столиком продає молоко і пані Орися. Вона каже, нині у її селі на Сторожинеччині і так мало людей тримають корів. Сама молоко також везе на ринок. Не віддає приймальним пунктам, бо мало платять.

ОРИСЯ, ПРОДАВЕЦЬ: « У нас уже худобу тримають через 10 хат. Тому, що невигідно. Кожна людина тримає для себе. А так, щоб для продажу просто не вигідно. Кілограм будза 50 гривень. А на кілограм треба 10 літрів молока. По чому виходить молоко? Дуже дешево. Це буде дуже невигідно».

Проте незважаючи на те, що поголів’я корів у приватних домогосподарствах зменшується з року в рік, в Мінагрополітики підрахували, що частка виробництва молока там все ж залишається великою. Приблизно 25 %. Така тенденція, практично лише в Україні, бо більшість держав відмовилися від молока другого сорту взагалі. За словами директора департаменту продовольства Мінагрополітики Миколи Мороза: «Виробництво молока другого сорту заважає українським виробникам виходити на експорт. Також є багато скарг від споживачів, на якість такого продукту». У Держпродспоживслужбі області зазначають, молоко, яке реалізується з домогосподарств також проходить перевірку. Чи на приймальних пунктах, чи на ринку у спеціальних лабораторіях. Якщо є сумніви щодо якості, то продаж забороняють.

ОЛЕКСАНДР АЛЕКСАНДРЮК, НАЧАЛЬНИК ГУ ДЕРЖПРОСПОЖИВСЛУЖБИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Не можна сказати, що молоко зараз неякісне на ринках. Але є пропозиція, щоби були великі молокотоварні ферми і молоко перероблялося на великих молокопереробних підприємствах з дотриманням всіх санітарних вимог».

Але, коли це з розмов перейде у реальні дії ще невідомо. Урядовці наголошують, перш ніж відмовлятися остаточно від молока, що виробляється у домогосподарствах, необхідно буде провести широке обговорення із фермерами та експертами продовольчого ринку.

 

У Мінагрополітики хочуть заборонити продаж домашнього молока

Опубліковано ТРК "Буковина" 19 травня 2017 р.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here