Для буковинських дітей з інвалідністю провели благодійний захід «Зоряні надії»

84

25 років поспіль для дітей з інвалідністю Чернівецький обласний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді проводить благодійний захід «Зоряні надії». Цьогоріч 350 маленьких буковинців мали змогу на виставці презентувати свої творчі роботи, а згодом на них чекав перегляд музичної вистава від акторів драматичного театру ім. О. Кобилянської.

Вишивки хрестиком та бісером, живопис, художній розпис, різьблення та випалювання по дереву – ці роботи представили учасники виставки. Юлія приїхала на свято з Вижниці. 3 роки пише картини у техніці «батик» – розписує тканину за допомогою воску та фарб. На виставку привезла 6 робіт. Дівчина каже, хотіла показати гірські пейзажі її рідного краю.

ЮЛІЯ ТЕРЕН, УЧАСНИЦЯ БЛАГОДІЙНОГО ЗАХОДУ «ЗОРЯНІ НАДІЇ»: «Зображено на них різні багаті будинки, трошки скудні, хто як живе. Хотілось найбільше передати середовище, в якому ми живемо».

Марія – вихованка Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №4. Дівчина вишиває бісером рушники та картини. На виставці представила 20 робіт. Одна із найулюбленіших це – пасхальна вишивка, розповідає вона.

МАРІЯ БУРАЧУК, УЧАСНИЦЯ БЛАГОДІЙНОГО ЗАХОДУ «ЗОРЯНІ НАДІЇ»: «Я вишивала цю роботу 2 тижня. На рушнику є малюнок, а потім на нього кладу бісер. Мені дуже подобається і хотіла показати і іншим, як треба вишивати, щоб спробували і вони вишивати. Бо це задоволення багато приносить».

Пані Оксана у Чернівецькій спеціальній школі-інтернаті №4 навчає дітей вишивати бісером та хрестиком.

ОКСАНА СКАКУН,  ВИКЛАДАЧ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ №4: « Вишивання розвиває творчість дитини, наприклад, робота бісером вона розвиває, адже у пальцях є нервові закінчення і цей процес заспокоює. Вони шиють бісером, вишивають хрестиком різними нитиками. У вільний час вони вишивають, особлива зараз, коли зима, ми сідаємо, дружнім колективом сідаємо і вишиваємо пісні співаємо разом».

Благодійний захід для дітей «Зоряні надії» проводить Чернівецький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У цьогорічному дійстві взяли участь 350 дітей з Буковини,  зокрема вихованці 2 спеціальних шкіл-інтернатів Чернівців.

ДІАНА САВИЧ, В.О ДИРЕКТОРА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ: «Долучити дітей до соціалізації суспільства, щоб вони мали нагоду поділитися своєю творчістю із нашим соціумом і так само нагадати суспільству, що поруч з нами живуть люди із особливими потребами. Про це не треба забувати. Вони мають нагоду поспілкуватися зі своїми однолітками і просто з іншими людьми, оскільки багато хто з них не мають такої можливості. Вони навчаються в інтернат-закладах, значна частина перебувають вдома оскільки через різні хвороби не можуть відвідувати школу. Тому цей момент соціалізації як для нас, так і для них є дуже важливим».

Після виставки творчих робіт, дітям показали музичну казку «Жила собі сироїжка».

Зоряні надії

Для буковинських дітей з інвалідністю провели благодійний захід «Зоряні надії»Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 7 грудня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here