Діти з Чернівців та Луганщини відпочивали у таборі «Ойкос» на Вижниччині (ФОТО, ВІДЕО)

311

Мальовничі краєвиди, рухливі ігри, екскурсії та нові знайомства. Таким запам’ятався відпочинок дітям із Чернівців та Луганщини, які протягом 7 днів перебували у таборі «Ойкос», що у Вижницькому районі.

Ксенія приїхала із міста Рубіжне, що у Луганській області. Відпочиває вперше не тільки на Буковині, а й взагалі у літньому таборі.

КСЕНІЯ ІВАНЕНКО: «Ми ходили в походы, там очень красивые пейзажи, много красивых фотографий. И друзей много нашла, почти со всеми подружилась, нашли общий язык. Различные игры, развлекательная программа».

Залишилось багато спогадів від мандрівки і у чернівчанки Валерії. Минулого року теж відпочивала тут.

ВАЛЕРІЯ КІНДРАТ: «Нам весело, нам волонтери всілякі ігри придумають, ми біля вогнища граєм… І тому мені сподобалось настільки, що я можу поїхати в третій раз».

Працювала із дітьми Луганщини та допомагала їм адаптуватися пані Олена, яка приїхала разом із ними.

ОЛЕНА ТАРАСЕНКО,  ДИРЕКТОР РУБІЖАНСЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ТУРИЗМУ, КРАЄЗНАВСТВА, СПОРТУ ТА ЕКСКУРСІЙ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ: «Ми їдемо вже не перший рік. Це, напевно, вже така місія для дітей, ми завжди говоримо, ми не із зони АТО. Діти такі, як скрізь, зі своїми вадами, зі своїми проблемами, зі своїми талантами».

Табір «Ойкос» розміщений на території  Національного природного парку «Вижницький» в урочищі Стебник. Діти не тільки відпочивають на чистому повітрі, а й вивчають природу.

РУСЛАН ФЕДЮК, ДИРЕКТОР ТАБОРУ «ОЙКОС»: «Співпрацюємо з парком, наукові працівники приходять, йдуть з нами в похід. Розповідають про всі рослини, які є, коментують. Дітям дуже цікаво».

Сплять діти у дерев’яних будиночках, тут їх 16. Табір повністю фінансується з Чернівецького міського бюджету.

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА: «В минулому році ми виділили 350 тисяч гривень для облаштування таких більше стаціонарних санвузлів, душових, для того, щоб діти могли себе комфортно почувати. Перед нами стоїть ще багато завдань. Ми сьогодні обговорювали про те, що зможемо здатність пропускну табору збільшити в три рази. Для цього треба побудувати кухню, яка на відповідному санітарному рівні могла би забезпечити харчування дітей».

СВІТЛАНА СКРИГУНЕЦЬ, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ У СПРАВАХ СІМ’Ї ТА МОЛОДІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Він має статус наметового табору і достатньо для того, щоб дитина могла відпочивати на природі. Але я думаю, що ми рухаємося далі. І ми хочемо зробити все для того, щоб відпочинок дітей був хорошим, щоб у нас розвивався тут буковинський «Артек»».

У таборі одночасно можуть відпочивати 50 дітей. Загалом за літо тут – 8 змін.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here