Депутати припинили повноваження Олексія Каспрука

175
ФОТО: "ПОГЛЯД"

З восьмої ранку правоохоронці оточили будівлю міської ради. За нашими підрахунками, забезпечували порядок понад 100 поліцейських. Зайти до ратуші через центральну арку було неможливо, пропускали людей лише з бокового входу. Усіх перевіряли металошукачем та оглядали речі.

СВЯТОСЛАВ КІШЛАР начальник управління привентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій області: “Це посилені заходи безпеки викликані вони тим, що ви знаєте, що у нас цього тижня були зі мінування міської ради, це були хибні повідомлення. Завдання поліції є забезпечення правопорядку. В центральній частині міста виставлені додаткові наряди для забезпечення публічного порядку. у нас вибухотехінки оглянули приміщення міської ради і прилеглу територію”. 

На сесію міської ради прийшли понад сто чернівчан. Десяток  людей залишилася стояти на вулиці, там встановили колонку, яка транслювала сесію.

ОЛЬГА РОМАНЧИК, ЧЕРНІВЧАНКА: “Міська рада вирішила зсунути з посади нашого мера Каспрука. Хочеться знати, яке право та хто надавав таке право, щоб здійснити таку аферу”.

ВАЛЕНТИНА СИМОВИНЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: “Нас турбує те, що люди вибирали мера, вся громада, а тепер депутати виступають проти нього і хочуть його відсторонити”.

О 10 годині депутати проголосували за розгляд питання про припинення повноважень міського голови.  Потім слово надали чернівчанам, які прийшли на сесію.

СТЕПАН РОЖКОВ, ЧЕРНІВЧАНИН: “Ситуація у водоканалі збудуражила усю україну. Хабарництво в освіті процвітає, дороги не робляться”.

ДМИТРО ЧЕРНИШОВ, ЧЕРНІВЧАНИН: “Дивіться, що ви зараз витворяєте, ви плюнули мені в душу. Припиніть це все ми не для того вас обирали не для того, щоб ви зраджували нас”.

Після обговорень питання про складання повноважень мера Олексія Каспрука, депутати сформували лічильну комісію. О 16 годині народні обранці приступили до таємного голосування.  Проголосувало 30 депутатів, 13 відмовилися.

ЮЛІЯ САФТЕНКО, ДЕПУТАТ ЧЕРТНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: “Шановні колеги, шановні журналісти. Я відмовляюся брати участь у голосуванні, тому, що не піду проти чернівчан”.

Голова лічильної комісії через годину оголосив результати.

 АНДРІЙ БРЯЗКАЛО, ГОЛОВА ЛІЧИЛЬНОЇ КОМІСІЇ:  “Підрахунком встановлено такі результати таємного голосування. За – 29, а проти – 0. Таким чином згідно таємного голосування прийнято рішення достроково припинити повноваження чернівецького міського голови Каспрука Олексія Павловича”.

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, КОЛИШНІЙ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА: “Дорогі чернівчани я щиро вдячний за честь бути чернівецьким міським головою. Дякую за довіру, дякую за підтримку. Хочу побажати сьогодні тим депутатам, які зберегли свою честь і совість витримки та терпіння, адже тепер інтереси громади, збереження комунального майна та земель це ваша зона відповідальності в цій сесійній залі до моменту поки не буде рішення суду про моє поновлення, або призначення дострокові вибори чернівецького міського голови”.

 ВАСИЛЬ ПРОДАН, СЕКРЕТАР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: “На сьогоднішній день я як секретар міської ради здійснюю повноваження міського голови поки Верховна Рада не призначить вибори”.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here