Депутати Чернівецької обласної ради зібралися на чергову сесію, аби вирішити нагальні проблеми соціально-економічного розвитку Буковини

185
сесія 1

Але перш ніж розглянути питання порядку денного, вони понад 2 години доповнювали його та з’ясовували, хто порушує регламент роботи сесії.

На сходах будівлі обласної ради перед початком сесії на депутатів чекав пікет працівників Буковинського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів, який з 1 січня наступного року не фінансуватиметься з держбюджету, а це унеможливлює його подальшу діяльність.

ЛАРИСА ГУЛИК, ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ БУКОВИНСЬКОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ: «Ми хочемо, щоб депутати проголосували реорганізацію центру, щоб ми продовжили працювати, щоб до нас приходили інваліди, учасники АТО. По телебаченню сказали, що їх переводять у Львів. Ми просимо виділити нам приміщення і фінансування. Наше приміщення забирають. Ми орендуємо його у заводу «Кварц», а він – його продає».

Ситуацію довкола закриття цього центру прокоментував уже під час сесії голова Чернівецької  облдержадміністрації Олександр Фищук

ОЛЕКСАНДР ФИЩУК, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ: «До цього Центру входить 5 областей, починаючи від Закарпаття до Вінниці, з центром у нас. Нас попередили про те, що з Нового року державного фінансування не буде. Річний бюджет складає 5 мільйонів гривень. Центр треба зберегти. Але обласний бюджет його не потягне. Я змушений був прийняти розпорядження і не порушувати закону. Ми маємо ухвалити рішення про співфінансування цього закладу».

А ось заступник голови обласної ради Віталій Мельничук закликав депутатів відреагувати на ухваленні Верховною Радою України законодавчі акти щодо створення необхідних умов для окремих територій Донбасу.

ВІТАЛІЙ МЕЛЬНИЧУК, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ: «Шостого жовтня прийнятий Закон, щодо створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Луганської та Донецької областей. Передбачено десятки мільярдів гривень фінансування на те, щоб там формувався сепаратизм, а тим часом економіка України буде занепадати. На жаль, подібні закони несуть лише збитки нашій економіці».

Перед розглядом порядку денного між депутатом Ольгою Кобевко та головою обласної ради Іваном Мунтяном виникла суперечка.

ОЛЬГА КОБЕВКО, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ: «Ви, Іване Миколайовичу, перетворили апарат обласної ради на свою фазенду. Весь апарат працює лише за вказівкою голови. Жодне рішення, яке має подолати корупційні схеми безболісно не може бути внесене на сесію».

ІВАН МУНТЯН, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ: «Це не правда про апарат обласної ради. Я дав доручення апарату сприяти всім депутатам незалежно від політичної сили. І кожний працівник це підтвердить».

Перед депутатами звітував начальник Служби автомобільних доріг в Чернівецькій області. Проблема традиційна – недофінансування.

ІГОР ГАХ, НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Скільки буде надходити до кінця року коштів прогнозувати складно. Цього ніхто не знає. Ми не можемо укладати договір з підрядниками бо не має фінансування».

Після цього депутати перейшли до розгляду порядку денного, в якому майже 30 питань. Серед них і ухвалення комплексних програм підтримки сільського господарства, охорони навколишнього природного середовища, цивільного захисту, пожежної безпеки, а також внесення змін до бюджету нинішнього року.

Депутати Чернівецької обласної ради зібралися на чергову сесію, аби вирішити нагальні проблеми соціально-економічного розвитку БуковиниБільше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 8 листопад 2017 р.

Петро Голопапа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here