Гарячий чай, теплий одяг та осучаснені пристрої. Працівники, які цілий день знаходяться на відкритому повітрі рятуються від холоду різноманітними методами.

Цілий день на зимовому морозі працює Віктор Биков. Він приватний підприємець, робить каву для перехожих. Боротись із холодом йому допомагають …

ВІКТОР БИКОВ, ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ: «Стєлькі з підігрівом. В основному була проблема, що я постійно мерз у ноги, стєлькі були холодні. Я ось тут стою цілий день з 7 ранку до 6 вечора вистояти дуже- дуже тяжко».

Віктор демонструє, як саме працюють його устілки. Дріт, під’єднаний до електрики, тягнеться до взуття, при потребі, його можна від’єднати та відійти.

ВІКТОР БИКОВ, ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ: «От бачите, ось провід. Я підключився. В мене ще є акумулятор, але це тоді, коли я рухаюсь. Зараз я просто в захваті. Зараз я ходжу по гарячому полу, або ж по гарячому піску».

Продавці центрального ринку знаходяться на своєму робочому місці з самого ранку, незважаючи на погодні умови. Пані Анна розповідає, що її зігріває увесь день.

АННА, ПРОДАВЕЦЬ: «Гріємось чаями, ось електрогрелочку маємо гріємось. Нічого, якось витримуємо, стараємось довго не стояти на морозі, по пів для та й додому».

ПОЛІНА, ПРОДАВЕЦЬ: «Стараємось краще одягатись, тепліше, ось так і гріємось, частіше чай п’ємо теплий».

Найбільший ризик обморозити свої кінцівки в людей, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, запевняє лікар Ігор Семенюк. Втім і тверезі люди, за його словами – у зоні ризику, якщо вони тривалий час знаходяться на відкритому повітрі. У такому випадку страждають…   

ІГОР СЕМЕНЮК, ЗАВІДУВАЧ ОПІКОВОГО ВІДДІЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ЛІКАРНІ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ: «Відкриті ділянки тіла – вуха, щоки, кисті, якщо без рукавиць. Якщо вітер посилюється десь. На фоні морозу все це призводить до відмороження».

МАРИНА БУЛИЧЕВА, ЖУРНАЛІСТ: «Зараз термометр показує 12 градусів нижче нуля. Кореспонденти новин теж багато часу перебувають на відритому повітрі. А у такі справді морозні дні доводиться вдягати на себе найтепліші речі, не забувати про шапку, шарф та рукавиці».  

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here