Чи припинять засмічувати село Валя-Кузмина відходами і нечистотами з місцевої птахофабрики?

105

Вчора , о 10 годині  вечора , жителі Валя-Кузьмина зупинили  і перекрили рух вантажному  автомобілю. За їх словами ,з нього мали намір вилити курячі відходи з місцевої птахофабрики посеред поля, неподалік житлових будинків. Люди вимагали від водія документів на вивіз відходів. За  словами жителів села   , у момент коли вони підійшли , водій почав висипати  з вантажівки курячі відходи , яйця і тушки. Та коли побачив людей , сказав, що не мав наміру висипати нечистоти, а віз їх в утилізаційний завод у Хмельницький. Відео відзняв і поширив Артем Кривов’язий. Чоловік живе у селі Валя-Кузмина.

АРТЕМ КРИВОВ’ЯЗИЙ , ЮРИСТ ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «АВТОЄВРОСИЛА»: «Ми піймали автомобіль , у якому рухався задній кузов у якому знаходилися , я особисто бачив, биті яйця і трупний запах померлих птиць і після цього ми викликали слідчо-оперативну групу. Вчора поряд з автомобілем ми знайшли мертву  птицю , на що нам директор птахофабрики сказав, що її сюди притягнули собаку. Місцеві жителі після того як сюди прибігли , почали кричати, а водій сказав, що йому надали команду , щоб я сюди все це скинув .Нести за це відповідальність має керівництво птахофабрики».

Ситуацію із  відходами директор птахофабрики Роман Вівчар називає виробничим форс-мажором. Каже, водій не мав наміру зливати на те місце відходи.

РОМАН ВІВЧАР, ДИРЕКТОР ПАТ «ЧЕРНІВЕЦЬКА ПТАХОФАБРИКА»:  «У машині побилися яйця які транспортувалися до продавця. Це побите яйце було завантажено на автомобіль, який відправлявся на Хмельницький завод для утилізації. Людина яка займається випискою документів , після додому о 8 годині , а о 10 ми її забрали з дому для виписки документації. Поступив сигнал, що у нього сталося підтікання , щоб не сталося розповсюдження по дорозі я сказав йому зупинитися далі. Я пообіцяв що нічого проти законного не буде проводитись.  Не підняв , там кузов був підхилений. Ніхто не збирався того висипати».

У водія не було документації на вивіз відходів, каже Валентин Глопіна.

ВАЛЕНТИН ГЛОПІНА , ВОЛОСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА:«Набридла вже ця ситуація яка відбувається навколо цієї фірми . Люди взяли ситуацію у свої руки . Я вважаю, що це правильно, бачимо ,що від служби екології немає відповідної реакції. Дійсно була машина  і був такий сморід, що підійти до машини було важко. Він нам показував дві накладні без печатки і реєстрації , тобто два папірця. Для такої фірми це не документація. Не було печатки і не було договору між птахофабрикою і перевізником.  Рішень ніяких , бо птахофабрика є заручником своїх дій. Вирішити спільними зусиллями , якщо зверне увагу на нас екологія».

Нагадаємо, що у травні цього року місцеві знайшли неподалік своїх домівок могильник з  мертвою птицею.

Автор : Дана Дзюба

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here