Чи мають можливість займатися спортом чернівецькі діти? (ВІДЕО)

113
спорт діти

Сучасне покоління дітей не уявляє своє життя без гаджетів та планшетів. А з початком літніх канікул у них з’явилося ще більше вільного часу на Інтернет-ігри.  Лікарі ж б’ють на сполох: через це половина школярів має проблеми із зором та опорно-руховим апаратом. Тому кажуть, краще дітей залучати до занять спортом.

У пані Ірини троє синів, двоє займаються карате, один-футболом. Найстарший – Валерій на татамі вже 19 років. За цей час виступав на численних турнірах та змаганнях. Має чимало перемог та нагород. Та найбільшим його досягненням є те, що цього року 23-річний каратист став бронзовим призером Чемпіонату Європи в Туреччині. Це перша знакова доросла нагорода у таких змаганнях для Чернівецької області. І тепер хлопець мріє здобути золото на Олімпійських іграх.

ВАЛЕРІЙ ЧОБОТАР ТРЕНЕР СПОРТИВНОГО КЛУБУ: «Спорт звичайно завжди потрібний, адже він тебе мотивує, збирає в  купу і  ти знаєш як далі рухатися і над чим працювати. Діти, які не займаються спортом, не мають мотивації, а спорт мотивує, ставить цілі і ти їх досягаєш. для цього інколи потрібно все своє життя. У карате потрібно працювати головою. Можна вийти на татамі , працюючи однієї руки, але думати треба завжди».

Про те, що до занять спортом треба залучати з дитинства – добре знає мати Валерія. Жінка каже, що зі сторони батьків має бути постійна підтримка, в  тому силі й фінансова.

ІРИНА ЧОБОТАР МАМА ВАЛЕРІЯ І ІГОРЯ ЧОБОТАРІВ:  «Звичайно, як для мами, мені важко з трьома спортсменами, всі тренуються, приходять в різний час, харчуються по-різному, але краще так, бо я не переживаю, що вони ходять по вулицях, б’ються, п’ють. Я за них спокійна, бо вони хороші люди. Закликаю всіх батьків вкладати в своїх дітей час, кошти, адже це наше майбутнє»

Каже, не дивлячись на те, що тренує його брат, на татамі винятків йому не робить. Суворий  та вимогливий як і з усіма.

ІГОР ЧОБОТАР ВИХОВАНЕЦЬ СПОРТИВНОГО КЛУБУ: «Він завжди мене підтримує. І мені легше, що поряд брат, хоч віні і суворий. Його найцінніша порада – побільше займатися, наполегливо працювати, і   над помилками теж, старатися».

Саме старання та наполегливість допомогли синам пана Романа не раз підніматися на п’єдестал за нагородами. У сім’ї двоє спортсменів: каратист і  танцюрист. Ці види спорту не з дешевих. Чимало коштів родина витрачає на амуніцію, костюми, поїздки закордон на змагання, навчально-тренувальні збори, перебування в таборах, проте чоловік каже, результат того вартий.

РОМАН ПРАННИЧУК БАТЬКО НАЗАРІЯ ПРАННИЧУКА:  «Ми з дружиною, як і всі батьки всіляко підтримуємо своїх дітей. Адже в такому віці їм потрібна наша допомога, фінансова також. Якщо тренер каже їхати на змагання чи збори, ми стараємося не пропускати це. Адже спорт загартовує наших дітей. Краще хай на це час свій витрачають, ніж на ігри в Інтернеті.»

А це Назарій, хлопчик п’ять років займається карате. Майже весь свій вільний час витрачає на тренування, відвідує й додаткові заняття, бо хоче досягнути таких результатів, як його тренери.

НАЗАРІЙ ПРАННИЧУК ВИХОВАНЕЦЬ СПОРТИВНОГО КЛУБУ: «Я спочатку виконую уроки, а потім іду на тренування. Ще ні разу не пожалів, що займаюся карате. Мене підтримують батьки і чекають від мене перемог».

Для результату потрібна співпраця у так званому трикутнику: спортсмен-тренер-батьки. Якщо всі зацікавлені – тоді результат буде стовідсотковий. Головне – ставити перед собою високі цілі.

ОЛЕКСАНДР ПІКУЛІН ПРЕЗИДЕНТ СПОРТИВНОГО КЛУБУ: «Наша ціль – це золото на Олімпійських іграх 2020. Для цього потрібно багато працювати і  наполегливо йти до своєї мети, не звертати уваги на невдачі і багато тренуватися, тому що талант це одне, але коли ти багато працюєш це зовсім інше. Діти бувають не талановиті, але завдяки тому що вони якісно працюють з найкращими тренерами, то  роблять спортивний результат. Цим самим робить для себе майбутнє».

Дитячий та юнацький спорт в Україні переживає  зараз не кращі часи. Фахівці кажуть, держава мало фінансує цю галузь, тай культури спорту як такої у нашій країні немає. У більшості всі турботи про фізичне виховання дітей сьогодні лягають на плечі батьків. Навіть такий популярний вид спорту як карате тримається в основному на їх ентузіазмі.  Держава фінансує тільки юніорів (від 14 років) та дорослих, які вже досягли вагомих результатів.

ОЛЕКСАНДР ПІКУЛІН ПРЕЗИДЕНТ СПОРТИВНОГО КЛУБУ:  «У всіх видах спорту весь фінансовий тягар лягає на плечі батьків, починаючи від амуніції, закінчуючи змаганнями. У системі спорту робляться якісь зміни. Але я як спортсмен їх не розумію  і вважаю, що стару систему зламали, а стару не побували ще.  Україна була останньою країною, яку прийнято в Олімпійську родину. У Франції наприклад бюджет федерації карате  на рік – 10 тисяч євро. Там працює клубна система. У нас стабільного фінансування немає».

Є сподівання. що після того, як карате вперше увійшло до списку Олімпійських ігор 2020, держава зверне більшу увагу на перспективну молодь і цей вид спорту.

Чи мають можливість займатися спортом чернівецькі діти?Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 14 червня 2017 р.

ЛІЛІЯ ВАКАРЮК


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here