Чи готові до виборів в Острицькій ОТГ?

203
Вибори

Олена Іванівна проживає в Остриці. Працює вчителем в місцевій загальноосвітній школі. Каже, в селі все влаштовує, воно досить самодостатнє, однак переконана, після виборів повинно бути ще краще.

ОЛЕНА ПОПОВИЧ, ЖИТЕЛЬКА СЕЛА ОСТРИЦЯ: «Вибори проводяться не дарма, від них всі очікують лише покращення. Я так само думаю, що в селі будуть зміни на краще, і не тільки в одному, а то об’єднуються декілька сіл, і можливо для всіх нас це буде краще».

Пан Василь каже, на вибори буде іти. Проте навіщо селам об’єднуватись, не збагне.

ВАСИЛЬ, ЖИТЕЛЬ СЕЛА ОСТРИЦЯ: «Це моя думка, щоб всі окремо. Я не знаю що дасть, якщо ми об’єднаємось. Для чого це».

Пенсіонерка Родіка запрошення на вибори вже отримала, каже, буде йти голосувати. Однак у жінки деякі зауваження стосовно списку виборців, в який не включили її дочку.

РОДІКА КОБАН, ЖИТЕЛЬКА СЕЛА ОСТРИЦЯ: «Є і прописка і все є, тільки в список виборців не включили і 23 роки має. Були вибори до Верховної Ради тоді не було в списку і зараз також немає». 

В Остриці є дві дільничні виборчі комісії. Знаходяться вони в приміщенні школи. Одна – в їдальні, інша – в актовому залі. Проте тут немає жодного чергового, а зовні – інформаційної вивіски. А відтак люди не мають змоги перевірити себе в списку виборців. Пан Віталій працює в школі завгоспом, він – один з членів дільничної комісії. Каже, всі планові збори проводили. А інформаційні вивіски обіцяють привезти.

ВІТАЛІЙ БУЖНІЦА, ЧЛЕН ДІЛЬНИЧНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ: «Таблицю не дали ще, сказали що буде, сьогодні чи завтра. Проблем немає, все є, всього вистачає».

В Острицькій ОТГ створено 26 виборчих округів. Розподіляли їх відповідно до кількості населення в кожному селі. В середньому – приблизно триста виборців на кожний одномандатний округ. В депутати балотуються 72 людей. Головою ОТГ виявили бажання стати четверо. В територіальній ж виборчій комісії зазначають, підготовка до виборів іде згідно з законодавством. Проблем при роботі не виникало.

ГЕОРГІЙ ГІБА, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ОСТРИЦЬКОЇ ОТГ: «На даному етапі ми провели п’ять засідань. Завжди є 9, 10 , 11 чоловік. Питань серйозних не виникало, з комісії маємо членів не тільки з Острицької, а з усіх сіл».

Підтверджують це і активісти з громадської мережі «Опора». Однак, кажуть, деякі порушення були зафіксовані в роботі Герцаївської районної комісії, де заступник голови Андрій Апетроаіє повідомив спостерігачу ОПОРИ, про те що він самотужки переробив подання і подав його без підпису кандидата.

НАТАЛЯ ШАДНА, АКТИВІСТ ГРОМАДСЬКОЇ МЕРЕЖІ «ОПОРА»:  «Виявилося, що заступник голови підробив подання від одного з кандидатів і коли був підписаний акт і розглянутий районною виборчою комісією і районна комісія сказала, що порушень не бачить і затвердила відповідно не дійсний без підпису кандидата подання яке є фальсифіковане заступником».

Ми зателефонували заступнику районного виборчкому. Він інформацію про порушення прокоментував так.

АНДРІЙ АПЕТРОАІЄ, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ГЕРЦАЇВСЬКОГО РАЙОНУ: «Там були два подання одне з підписом, одне без підпису. Та що з підписом була не правильна фамілія та ініціали а я повернув назад ту на доопрацювання».  

Загалом, до Острицької ОТГ входять 7 сіл. Населення громади складає більше дванадцяти тисяч громадян. Загальне число виборців 9312.

Чи готові до виборів в Острицькій ОТГ?Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 23 жовтня 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here