14 червня відзначається Всесвітній день донора

62
ФОТО: "УНІАН"

Бути ним може будь-яка здорова людина, якій виповнилось 18 років. Стандартний об’єм однієї кровоздачі 450 мілілітрів, ще 40 беруть для аналізів. Сьогодні у чернівецькому обласному центрі крові для донорів підготували подарунки.

Чернівчанка Ірина Юхімець лікується у травматологічному відділенні лікарні швидкої медичної допомоги. Під час лікування жінці двічі вливали донорську кров.

ІРИНА ЮХІМЕЦЬ, ЧЕРНІВЧАНКА: “Моє захворювання потребувало декілька етапів лікування. Після першого етапу лікування у мене різко знизився гомоглубін. Це поставило під загрозу моє лікування, я себе погано почувала, тож виникла потреба у переливання крові. У мене рідка група крові, а саме 4. Теж були певні проблеми, але завдяки станції переливанні крові, кров доставили, перелили і я перенесла це все нормально. На другий день відчула себе краще”.

 ОЛЕНА НЕЧИТАЙЛО, ЛІКАР-АНЕСТЕЗІОЛОГ ЛІКАРНІ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ МІСТА ЧЕРНІВЦІ: Іноді в кожному відділені в день може п’яти пацієнтам переливатися кров. Бувають дні, коли жодній людині не переливається. Але сказати, що якась група крові найпотрібніша не можна. Бувають випадки, коли одночасно потрапляють четверо пацієнтів з третьою групою крові і в цей переливається лише третя група крові. І дуже важливо, щоб люди здавали кров різних груп і можна було створити запас. Коли пацієнта оперували на судині, було замовлення на шість літрів крові на станції переливання”.

Щодня майже сорок людей здає кров  у Чернівецькому обласному центрі крові. Аби її здати необхідно потенційним донорам дотриматися дієти, відпочити і не перевтомлюватися.  У кабінеті діагностики беруть пробу крові.

АЛЬОНА ЧЕКІРКО, БІОЛОГ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ: “Донор заходить до нас в лабораторію. Ми пере ровіряємо групу крові, гемоглобін. Якщо він буде понижений, кров здати не зможе. Його потім відправляють  для здачі на печінкові проби. І також на хільоз. Тобто людина не дотримала відповідної дієти. Ми його також бракуємо”.

Після обстеження, перед здачею крові донору треба випити солодкого чаю, щоб організм отримав глюкозу.

ОЛЕГ СКРИПНИК,  ДОНОР КРОВІ: “У мене найкраща, в мене третя з плюсом”.

Олег Скрипник кров здає вдруге. Стати донором порадив йому товариш, який організовує акції зі збору крові.

ОЛЕГ СКРИПНИК,  ДОНОР КРОВІ: “Здаю кров вже другий раз, але перший раз на літак сідаю. Боюся. Мені соромно, я сам медик боюся коли мене колять. Можливо жалію себе, але поряд з тим розумію, що це відповідальна подія. Я це роблю свідомо, оскільки є багато випадків, коли потрібно, але немає”.

Більше тридцяти разів здав кров Тарас Палагнюк. Вперше це зробив, коли був студентом, потім здавав коли служив в армії. Після подій на сході України чоловік кров здає регулярно.

ТАРАС ПАЛАГНЮК, ДОНОР КРОВІ: “Коли почалося АТО пішов такий клич здавати кров для бійців. Тоді почав здавати кров активніше, кожні 2-4 місяці. Там крові треба багато для наших воїнів і треба було хоча б чимось допомогти“.

У Чернівецькій обласній станції переливання крові закликають усіх здавати кров для хворих, бо щороку донорів меншає.

АНЖЕЛІКА КАЛАНЧА, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ: “Ми плануємо близько у 50 донорів сьогодні взяти кров. Ми беремо донорів плазмофорезу і донорів крові. Ми готуємось до дня Донора цілий рік. Ми проводимо різні заходи, ми залучаємо молодь, студентів, дітей. Гімназисти п’ятої гімназії писали листи донорам”.

У Чернівецькій області майже 2000 тисячі почесних донорів. Аби ним стати потрібно 40 разів здати кров та 60 разів плазму.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here