Чому відбувається завмирання вагітності?

272

Їй немає й дня від народження. Софійка народилась з вагою 2 кілограми 700 грамів та зростом – 54 сантиметри. До цієї вагітності пані Марія ретельно готувалась, адже попередня – закінчилась на восьмому місяці, коли жінці діагностували внутрішньоутробну асфіксію плоду.

МАРІЯ МАНЗЮК, ПОРОДІЛЛЯ: «Так сталось з тим плодом, і все може бути, но я вірила, вірила до останнього і моя віра виконалась. Знову завагітніла, народила донечку, дуже задоволена. Виконувала всі призначення лікарів та дотримувалась певних правил».  

Викидень, що не стався, або завмерла вагітність. Настає вона, коли плід раптово перестає розвиватися, внаслідок чого гине. Зустрічається така патологія в жінок різного віку. Найчастіше це буває у першому триместрі вагітності, проте є й випадки, коли плід завмирає й на пізніших термінах.

ВЛАДИСЛАВ ГОШОВСЬКИЙ, ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ №1 М. ЧЕРНІВЦІ: «На жаль, на суспільство розповсюджуються закони природи, це можуть бути якісь генні аберації, хромосомні аномалії, які призводять до формування плода, який в майбутньому не може бути життєздатний, або він гине внутріньоутробно, або викидується – це викидень».

Найчастіше завмирання вагітності відбувається через генетичні аномалії, приховані інфекційні захворювання, гормональні збої у жінок та, навіть, через погане згортання крові. Також це може бути після прийому ліків, вживання алкоголю, отруєння хімічними речовинами та стресових ситуацій. Аби мінімізувати такі випадки, в першу чергу, завідувач відділення патології вагітності пологового будинку радить свідомо підходити до народження дитини.

ОЛЕНА АЛБОТА, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ ПАТОЛОГІЇ ВАГІТНОСТІ ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ №1 М. ЧЕРНІВЦІ: «Перш за все вагітність має бути планована, має бути обов’язково сановано всі джерела інфекції. Тобто це і карієсі зуби і якісь фурункульози і інфекція статевої системи, це все має бути виявлено і сановано. Дуже важлива така проблема, як грип. Вони викликають більшість завмерлих вагітностей, тому жінка яка планує вагітніти має бути привита».

На Буковині нині приблизно 5% жінок мали подібну патологію. Заступник головного лікаря чернівецького пологового будинку №1 Владислав Гошовський наголошує – остаточний діагноз в даному випадку може поставити лише кваліфікований лікар під час УЗД обстеження, адже розпізнати ознаки вагітності, що завмерла, самостійно для жінки – досить важко.

вагітність

Чому відбувається завмирання вагітності?Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 10 листопад 2017 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here