Чому діти потрапляють до притулку?

187

З початку нинішнього року до чернівецького обласного притулку дітей 99 дітей. всього ж на Буковині нині проживає 1119 дітей-сиріт та 608, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Всі ці семеро дітей – братики та сестрички. Нині перебувають в  Чернівецькому обласному притулку для дітей вже 4 місяці. Найстарша – Ксенія ще й доглядає трирічну Яночку, каже: «Це – Ліна. Це – Маряна. Це – Денис. Це – Женя. Це – Саня, а це маленька Яночка. Нам тут подобається все. Наші ліжка поряд, але є і подалі».

ОЛЬГА ГУБЧАК, ВИХОВАТЕЛЬ-МЕТОДИСТ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ПРИТУЛКУ ДЛЯ ДІТЕЙ: «Там складні життєві ситуації. Зараз їхні документи перебувають в  с суді. Він і  буде вирішувати чи повернуться вони в сім’ю».

Нині у притулку перебуває 20 дітей віком від 3 років. Всі вони різні за віком. проте причина, чому вони сюди потрапили, майже одна і та ж.

АРТУР, ВИХОВАНЕЦЬ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ПРИТУЛКУ ДЛЯ ДІТЕЙ: «Я втік з дому. Були проблеми. Чому – це секрет. Живу тут уже рік. Є тато, брат. вони готують документи. Може повернусь додому».

МИКОЛА, ВИХОВАНЕЦЬ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ПРИТУЛКУ ДЛЯ ДІТЕЙ: «Тікав з дому. Хотів гуляти на дискотеці і мене відправили сюди. Мої батьки померли. Мене прийняла інша сім’я. І тепер я тут».

ІВАННА, ВИХОВАНКА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ПРИТУЛКУ ДЛЯ ДІТЕЙ: «Я втекла з дому. Поліція мене знайшла. Я посварилася з бабусе6ю. Вона сказала іди й не вертайся».

ТЕТЯНА, ВИХОВАНКА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ПРИТУЛКУ ДЛЯ ДІТЕЙ: «Я теж втекла від бабусі. мама померла, а батько не цікавиться мною».

Про дітей, які потрапили в складні життєві обставини, говорили і учасники круглого столу з нагоди відзначення 28-ої річниці прийняття конвенції ООН про права дитини. На жаль, військові події на сході України теж впливають на збільшення кількості недоглянутих дітей.

ЮЛІЯ МАТВІЄВА, НАЧАЛЬНИК СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА: «Не може бути зменшення кількості недоглянутих дітей, якщо в Україні йде війна. Збільшується кількість дітей, батьки яких загинули на війні. Ситуація погіршується. Ми вилучаємо у неблагополучних сім’ях по 4 дітей».

Учасники круглого столу, а це представники соціальних служб, благодійних фондів, громадських організацій, нацполіції зазначали, що без залучення громадськості неможливо вирішити проблему захисту прав дітей та зменшити кількість неблагополучних сімей.

притулок

Чому діти потрапляють до притулку?Більше на нашому сайті https://bukovyna.tv

Опубліковано ТРК "Буковина" 10 листопад 2017 р.

Петро Голопапа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here