Чернівці відзначили День Європи

60

Його у нашій державі святкують у третю суботу травня з 2003 року. На Соборній площі облаштували Європейський майданчик.

З нагоди Дня Європи на Соборній площі відбулася урочиста церемонія підняття державного прапору України та прапору Європейського Союзу.

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “До Дня Європи національні товариства, що є у Чернівцях представляють свою національну культуру”.

ВІКТОР БІТНЕР: “Це національний німецький одяг. На всі свята, на Різдво одягають національні костюми та йдуть святкувати”.  

ЛЮБОВ ОСЯКОВА: “Ми також у німецькому будинку на всі свята одягаємо національні костюми. У нас є випічка німецької громади. Ось ці квіти, які вибачите, німці на свята прикрашають свої будинки”.

А європейські громадські організації, представництва яких є у Чернівцях презентували свою діяльність.

ТЕТЯНА ТАТАРЧУК ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЦЕНТРУ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: Ми представляємо інформаційні матеріали, щодо децентралізації, ведемо роз’яснювальні роботи, що таке громада, як вона розвивається. Реформа дуже динамічна, інформація постійно змінюється. Але Європа підтримує цю реформу. Вона бачить її успіхи та результати”.   

ІННА КУБАЙ ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КВАДРІВІУМ»: “Ми розповідаємо про нашу діяльність, ми пропагуємо європейські цінності, говоримо, що таке Європа. Нівелюємо певні міфи, які утворилися між українцями та європейцями. І доносимо, що Україна та Європа це не два роздільних поняття, ми частина Європи”.  

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Долучилися до відзначення Дня Європи й діти. Вони на асфальті малювали зображення на тему: «Україна – ЄС»”. 

ВІКТОРІЯ ЩЕРБАКОВА:  “На ній буде зображено планету. З однієї сторони буде сонце України, а з іншої місяць Європи”.

ОЛЕГ РЕМАРЧУК: “Ми намалювали картину возз’єднання України та Євросоюзу.   Зображенні два прапори і дві людини. Одна українська дівчинка та один європейський хлопчик”.

ГАННА ЖЕБЧУК НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА: “Незалежно від того, як би ми себе поводили ми є частиною європейського простору. У нас є 234 кілометри спільного кордону з Румунією. Це європейська держава, тож це фактично третина усіх кордонів України з європейськими країнами.  Ми просто хочемо показати, що ми європейці”. 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here