Чернівці оговтуються від негоди

172
ФОТО: ТРК "БУКОВИНА"

Внаслідок буревію у місті 28 повалених дерев, 3 пошкоджені автівки, зірвані покрівлі на 2 будинках. 

ДМИТРО ЗАНЯ, ЖУРНАЛІСТ: “Я знаходжуся у мікрорайоні Роша на вулиці Дзержика. Учора увечері тут впало дерево прямісінько на дорогу. Через це автомобілям проїхати були неможливо. Пізніше приїхали рятувальники та розчистили дорогу. Саме ж дерево росло на території восьмої школи. Там кажуть, йому було понад 100 років”.

Дерево обірвало лінії електромереж та палало паркан школи.

ІРИНА САВЧУК ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ №8: На території школи завалило ще граб та березу і велику кількість гілля насипало.Слава Богу світло в школі є. Табір працює, дітки будуть нагодовані, а це основне”. 

Через падіння дерева без електропостачання залишилися вулиця Дзержика та прилеглі.

ЄВГЕН СОВАЖ, ЧЕРНІВЧАНИН:Учора у сьомій годині виключили світло. Рятувальники розчистили дорогу, але світла досі немає. Але в школі світло є. У них окремий кабель, а у нас провода”.

СЕРГІЙ БАБЧУК, ПРЕС-ОФІЦЕР УДСНС УКРАЇНИ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: Найбільше негода завдала шкоди в обласному центрі. У Чернівцях для надання допомоги були залучені усі пожежні частини. Загалом рятувальники здійснили 30 виїздів. Найчастіше вони проводили роботи з пилення повалених дерев. Таких вибадків у Чернівцях було 28. Також було пошкоджено два автомобіля і один маршрутний автобус”.

А це вулиця Київська. Через вітер тут  повалило ялину на паркани двох приватних будинків. Рух вулицею був заблокований.

АНДРІЙ СОЛОВАН, ЧЕРНІВЧАНИН:  Мають прийти  сьогодні майстри та рахувати, скільки вартуватиме ремонт. До 10-15 тисяч гривень мінімум буде коштувати”.

Через падіння дерева обірвалися дві лінії електропередач.

БОГДАН КОЗАНЬ, ТЕХНІЧНИЙ ДИРЕКТОР АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО»: Зараз по-місті ліквідовуються ті аварії, були завалені три опори ат обірвані проводи. Бригали працюють”.

Через зливу у Чернівцях затопило й залізничний вокзал. Вода залила зали очікування та колії. Щоб сісти на потяг, людям довелося йти по коліна у воді.

РІТА ШКЕУЛ, ЧЕРНІВЧАНКА: Тут все взагалі пливе. Тут нікуди не зайдеш. Повністю все у воді. Тут треба робити щось з каналізацією. Тут не пройдеш. Треба якісь відводи робити, щоб ця вода сходила. Влада нічого не робить. Їм треба трішки шивилитися”.

З ранку працівники залізниці та комунальні служби прибирали територію будівлі та вивозили намул, що нанесло водою. Марію Паскал викликали з відпустки, аби допомогти колегам впоратися з наслідками негоди.

 МАРІЯ ПАСКАЛ ПРИБИРАЛЬНИЦЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ЗАЛІЗНИЧНОГО ВОКЗАЛУ: Якщо повільний дощ, то нічого, а якщо раптовий то все тут затікає .Кожен раз. Ці стоки воно у підвалі знизу вибив. До половини вже прибрали, ще половину вокзалу треба прибрати. Ми миємо, прибираємо, замітаємо”.

ВАЛЕРІЙ МАНДРИК  В.О. НАЧАЛЬНИКА КП «МіСЬКШЕП»: Задіяно 40 чоловік по-трьом районам міста, які займаються зливовою мережею і прочисткою наметів. Задіяно 15 одиниць техінки. Працюємо у посиленому режимі”.

Від вітру впали дерева у міському парку ім. Т. Шевченка. У сквері, що на Соборній площі дерево зламало лавку.

ОЛЕКСАНДР БРЯЗКАЛО, КЕРІВНИК “ТРЕСТУ ЗЕЛЕНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРОТИЗСУВНИХ РОБІТ”: Дерева старі, вони досягли певної вікової межі. У них в середені є серцева гниль.Чистка проводиться постійно. Вдовж вулиці де ростуть зелені насадження проводиться формування крон дерев кожні 3-5 років. Багатьом мешканцям це не подобається. Кажуть, що ми стрижемо дерева. У міській раді підраховують збитки, яке завдала негода”.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here