Чернівці долучилися до проекту «Камені спотикання»

54
Фото: ТРК "Буковина"

Це проект спрямований на вшанування жертв нацизму

Передав один із таких каменів  автор проекту  Гюнтер Демніг. 22 країни є учасницями символічного проекту «Камінь спотикання». Україна долучилася до нього у 2009 році. Один із каменів встановлять і в Чернівцях. Презентували проект у чернівецькій ратуші.

МИКОЛА КУШНІР, ДИРЕКТОР МУЗЕЮ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ ЄВРЕЇВ БУКОВИНИ: «Ми радо підтримали ідею поширення проекту Stoloperstein, «Каменю пам’яті» також на Чернівці. Ця ідея виникла не в музеї, ця ідея виникла в скажемо так результаті співпраці з багатьма людьми, в тому числі з представниками ДжіЕсЗет, ця організація німецька працює також у Чернівцях».

За правилами проекту кожен камінь виготовляють у берлінській майстерні Гюнтера ДЕмніга, німецького митця, який особисто прибув до Чернівців для передачі бетонного символу громаді міста.

ГЮНТЕР ДЕМНІГ НІМЕЦЬКИЙ МИТЕЦЬ, АВТОР ПРОЕКТУ «КАМЕНІ СПОТИКАННЯ»: «Ця акція спрямована на те, щоб показати, що цю хвилю не можна було зупинити, для того, щоб показати реальну кількість, реальне значення тих цифр, які були пожертвувані підчас Другої світової війни, тих загиблих, їх кількість, щоб показати, що насправді сталося, та історично вказати те місце, звідки все почалося».

Особливістю проекту є локація, де встановлюють камінь. У Чернівцях його розташують на місці, звідки почалась депортація єврейського населення міста в 1941 році.

МИКОЛА КУШНІР, ДИРЕКТОР МУЗЕЮ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ ЄВРЕЇВ БУКОВИНИ: «Оцей камінь пам’яті, чи поріг пам’яті, як правильно назвати, буде встановлено біля комплексу «Кіномистецький центр імені Івана Миколайчука. Камінь цей виготовлено на кошти, на благодійні пожертви спілки архітекторів міста Любек, Німеччина, які уже багато років співпрацюють з спілкою архітекторів і міською радою Чернівців».

За час існування «Каменя спотикання» у майстерні Гюнтера Демніга виготовили понад 69 000 бетонних символів проекту. Зразок, який передали Чернівцям, містяни зможуть побачити після завершення реконструкції будівлі кінотеатру імені Івана Миколайчука.

АВТОР: ЯРИНА БОРИНЕЦЬ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here