До Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за 2 дні надійшло майже півтисячі викликів (ВІДЕО)

141
швидка чернівці

Переїдання, алкогольне сп’яніння та загострення серцево-судинних захворювань – основні причини звернень. Під час свят екстрені служби працюють у посиленому режимі. Медики кажуть, в цей час до традиційних  скарг на здоров’я від громадян, додаються і надзвичайні ситуації. Не обійшлося  без пожеж через необережність.

БОГДАН ГОЛОВАЦЬКИЙ, ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА РОБОТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ  ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ З ОПЕРАТИВНОЇ РОБОТИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ: «У Чернівцях сталася пожежа на вулиці Полєтаєва, п’яний чоловік заснув з цигаркою в руках, внаслідок чого отримав опіки третього ступеня, звернувся у лікарню швидкої медичної допомоги за допомогою амбулаторного обслуговування. Вчора у Заставнівському районі п’яний чоловік впав у підвалі і травмувався, швидка при прибутті на місті констатувала смерть. Збільшилась кількість звернень зі скаргами на болі у животі, так як люди тримали піст».

Пані Лариса чергувала у Великодню ніч. Каже, саме тоді лікарі  найбільше виїжджали до церков Чернівців.

ЛАРИСА ЗІНЧЕНКО, ЛІКАР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЕКСТРЕННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ  ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ: «Після першої, другої ночі почалися виклики в церкви. Люди усю ніч простояли на службі, а перед цим дотримувались посту, тому комусь ставало зле, втрачали свідомість. Виїжджали і до «Черемоша» у церкву, і на Роші у церкві, і на Гравітоні надавали допомогу в церквах».

У Чернівецькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф щодня чергує 21 бригада медиків. Вони окрім Чернівців обслуговують 15 населених пунктів, що знаходяться у 10-ти кілометрах від міста. Намагаються дістатися до місця виклику якнайшвидше, однак лікарі розповідають, часто виїзди «швидкої» затримуються через тих, хто її викликає.швидка чернівці

ТЕТЯНА АНДРОНЯК, ДИСПЕТЧЕР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЕКСТРЕННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ  ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ: «Коли викликають швидку запитуєш, наприклад, що сталося, чи приймали якісь ліки, чи зверталися до дільничного лікаря, то люди реагують зневажливо, так нібито ми запитуємо незрозуміло що. Хоча це ми повинні запитати і вони повинні нам відповісти за нашою формою запиту. Якщо викликають за адресою, то люди не хочуть говорити, де вони проживають, який номер будинку, під’їзд. Якщо запитуємо, уточняємо номер телефону, то люди неадекватно ставляться».

Медики зазначають у зв’язку із різкими перепадами температури до центру екстреної допомоги все частіше звертаються люди, які мають серцево-судинні захворювання. Тож радять усім бути більш уважними до власного здоров’я. Людям із хронічними захворюваннями не забувати про прийом ліків. А тим, хто дотримувався посту, переходити на звичайний раціон харчування поступово, не переїдаючи.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here