Чернівецька міська рада скасувала допорогові закупівлі у межах програми “Комфортне місто”

187
Фото: Чернівецька міська рада
  1. Чернівецька міська рада збільшила суму закупівель без проведення тендерів з 30-ти до 200 тисяч гривень у межах програми Комфортне місто.

АЛЛА ПОДЛЄСНА, ЖУРНАЛІСТ: «8 липня депутати проголосували за проект-рішення про зміни щодо закупівель на сайті Прозорро. Відтак, міська рада має право не проводити конкурс на послугу, яка коштує менше 200 тисяч гривень. Поки така система діє лише у рамках проекту «Комфортне місто».

Так на прийняте депутатами рішення реагують люди на Фейсбук-сторінці «Закупівлі Чернівці».

Замість вирішення проблеми і боротьби з корупцією. Сьогодні просто вирішили тендера загнати у кулуарщину і договорняки”.

“Рєшалово виключно в рамках чинного законодавства. Браво”.

НАДІЯ БАБИНСЬКА, СПІВКООРДИНАТОР ГРОМАДСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ «ЗАКУПІВЛІ ЧЕРНІВЦІ» «Насправді рішення дуже дивне. Бо розглядалося «Комфортне місто», а в результаті депутат Бурега запропонував скасувати допороги рішенням міської ради. Значить те, що ми не знаємо, яким чином буде вибирати міська рада підрядників. Конкуренції не буде, не буде зменшення ціни, економії у випадку проведення робіт, послуг. Нас просто поставлять перед фактом, що от департамент житлово-комунального господарства уклав 10 догорів за 199 тисяч з підприємцем. Я не здивуюся, що цей підприємець буде мати відношення до депутатів міської ради».

Закупівлі у проекті «Комфортне місто» здійснює Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради. Проект-рішення, який скасовує для них проведення тендерів для послуг менших 200 тисяч гривень запропонував депутат від Батьківщини Юрій Бурега.

ЮРІЙ БУРЕГА, ДЕПУТАТ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (ПАРТІЯ ВО «БАТЬКІВЩИНА»): «Дуже багато залишилось коштів на рахунках розпорядників, які не були освоєні через цю процедуру. І доріг і міжбудинкових проїздів не було зроблено. Коли встигли зробити документацію на перший раз ніхто не подавався на прозоро і розпорядник не встиг використати їх в кінці року, бо вже термін будівельний закінчився. 

– На вашу думку, ваш проект-рішення не буде закривати тіньові схеми?

– Та ні, я ще раз скажу, якщо тіньова схема є, то вона тіньова. Її точно ніхто не публікує. Це, на жаль, не є тою перепоною для того, щоби зупинили оці тіньові схеми. Все одно людський фактор тут був є і залишається».

Допорогові закупівлі – це тендери на суми менше 200 тисяч гривень для товарів та послуг та півтора мільйона гривень для робіт. У програмі «Комфортне місто» їх проводити не будуть.

МИКОЛА ПРОДАНЮК, КОЛИШНІЙ КООРДИНАТОР PROZORRO У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Я за допорогові закупівлі, але бачу, що вони у нашому місті зайшли у глухий кут, конкретно по програмі «Комфортне місто». І чиновники, які хотіли обійти дану систему, знайшли способи це зробити. То депутати зараз пробують це питання вирішити – результати давайте подивимося. Результат буде за кілька місяців. І якщо його не буде, не буде хороших підрядників, я буду категорично спілкуватися з депутатами для того, щоби вони повернули допорогові закупівлі».

ВАСИЛЬ ПРОДАН, СЕКРЕТАР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: « – У вас є зараз можливість накладати вето на рішення. Тобто на це не будете?

– Я ще буду радитися з керівником юридичного управління. Але на сьогоднішній день ні працівники юруправління ні інші не бачать причин, щоб накласти вето.

– Яка гарантія, що підприємства виконуватимуть свої роботи, якщо не буде проведено тендер?

– Це моя відповідальність і так само відповідальність керівника департаменту».

Проект-рішення про скасовані допорогові закупівлі оприлюднять протягом трьох днів на сайті Чернівецької міської ради. Як розповіла Надія Бабинська, координатори «Закупівель Чернівців» це рішення плануюють оскаржити.

АВТОР: АЛЛА ПОДЛЄСНА

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here