Буковинці попрощалися із знаним краянином Левом Клейманом

350

Лев Клейман – відомий буковинець, підприємець та громадський діяч. Він народився і виріс у Новоселиці. А після одруження переїхав до Чернівців, де  розбудував власний бізнес. Він був зачарований Чернівцями, вважав їх особливими і не раз зізнавався у любові до міста у різних інтерв’ю.

ЛЕВ КЛЕЙМАН, ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ГО «ЄВРЕЙСЬКА ГРОМАДА БУКОВИНИ»: «Воспитание людей, их толерантность, этого нету нигде на Украине местности, где люди были вот так воспитаны, чтобы они были настолько грамотными, умны, это какой-то особый воздух, особый край Черновцы. И наша архитектура, это не сравнить ни с одним городом на Украине».

Багато років Лев Клейман очолював єврейську громаду Буковини. Вважав, що продовжувати традиції свого народу – святий обов’язок.

МЕНАХЕМ-МЕНДЕЛ ГЛІЦЕНШТЕЙН, ГОЛОВНИЙ РАБИН БУКОВИНИ: «Самое главное, что он был человеком, что он всегда помогал всем. Он всегда слышал каждого. Был большой бизнесмен, большой человек, каждый человек мог к нему ходить, делиться  проблемами, он всегда старался всем помогать».

ЛЮДВИГА ЦУРКАН, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ №41: «Не було жодного дня, щоб він не приходив до школи. Він і допомагав малозабезпеченим і організовував безкоштовне харчування для наших дітей і виступав спонсором, якщо нам потрібно було зробити якісь ремонтні роботи. Ми йому дуже вдячні, за те що він був у нашому житті, нам буде дуже не вистачати цієї людини. А ми будемо пам’ятати, хто для нас був Лев Ісаєвич».

Син та донька Лева Клеймана кажуть, батько був вимогливим та водночас добрим і люблячим. Тож у житті із нього беруть приклад.

МІЛА І ГЛІБ КЛЕЙМАНИ:  «Мы не запомнили его по последним дням его жизни, а по другой его жизни, когда он был веселый отзывчивый, мы его запомнили, как «папа». Всегда говорили: «Папа, приезжай». Он говорил нам: «Ты не знаешь, кто я здесь, как я могу оставить всё это, как я могу оставить город, ему было очень важно еврейское общество. Сегодня я вижу, кто он был для города. Теперь я горжусь своим отцом».

Лев Клейман захоплювався музикою, кажуть його друзі, тож радо допомагав буковинським музикантам у професійній діяльності.

ІЛЛЯ ХОЧЬ, ГОЛОВА ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ БЛАГОДІЙНОЇ ГРОМАДИ «МІР’ЯМ»: «Я пам’ятаю ті часи, коли він возив наших співців, скрипалів, музикантів, він возив в Ізраїль на концерти, тобто він був різносторонньою людиною».

Пані Марина товаришувала з Левом Клейманом з 16 років. Вони разом працювали.

МАРИНА ЛІБАНОВА, ДРУГ ЛЕВА КЛЕЙМАНА: «Він завжди був у доброму настрої, ніколи його не бачила сердитим. Якщо в нього були якісь незадоволення , то це завжди можна було обіграти . Він мав почуття гумору, знав ідиш.  Коли зустрічалися завжди мали про що говорити. Між собою ми всі казали «Льовушка» от до останнього. І коли навіть він тепер помер я зателефонувала в Ізраїль і сказала «Льовушка умер». І всі сказали «Не може бути». Ніхто не очікував».

Він був справжнім професіоналом, вмів ладнати з усіма, кажуть буковинці, які прийшли попрощатися із Левом Клейманом.

ТЕТЯНА КОЗЛОВА, ПІДПРИЄМЕЦЬ: «Эти наши совместные встречи были настолько искренними, настолько запоминались, потому что он широкой души человек. Он истинный гражданин Украины. Вот даже сегодняшнее событие свидетельствует, как объединило всех нас вокруг такого трагического события. Ми скорбим, нам его будет очень не хватать, он объединял всех нас, объединяет».

За активну життєву та громадянську позицію, меценатство Лев Клейман був нагороджений  орденом «За розбудову України». Поховали  ж громадського діяча на кладовищі у Новоселиці, біля його батьків.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here