Благодійники передали подарунки онкохворим дітям (ВІДЕО)

82
Омріяний подарунок отримав від благодійників

16-річний Роман родом із села Каплівка Хотинського району. Нині проходить восьмий курс хіміотерапії. У жовтні минулого року йому діагностували хворобу Хочкіна 2 стадії. Іншими словами – в грудній клітці виявили пухлину. Минуло 8 місяців боротьби зі страшною недугою. Тепер Романові не віриться, що ще 11 днів і його страждання закінчаться, адже витрачено чимало коштів і сил.

РОМАН АДАЖІЙ: «Навіть не знаю звідки беру сили.  Намагаюсь робити, як лікар казав: бути спокійним і все буде добре».

Мати хлопця розповідає, що Роман зростав як і всі його однолітки: відвідував школу, займався спортом, допомагав по господарству. На здоров’я ніколи не скаржився, та під час чергового медичного обстеження лікарі виявили пухлину. Відтоді почався довгий та наполегливий шлях боротьби із раком.

Омріяний подарунок отримав від благодійників

ВАЛЕНТИНА АДАЖІЙ, МАТИ РОМАНА: «Звернулися в Хотин спочатку. Обстежились і нас направили сюди. Були ми і в Києві. У нас найкращий лікар – Михайло Григорович. Дуже велике дякую всім людям, які нам весь час цей допомагали,  бо без них ми б не викарабкалися».

За цей час сім’я витратила 200 тисяч гривень, тільки один курс хіміотерапії коштує 30 тисяч. Допомагали родині збирати кошти рідні, друзі,  односельчани, депутати різних рівнів, двічі надавав ліки Чернівецький обласний Фонд допомоги дітям хворим на рак та лейкемію «Подаруй дитині життя».  Сьогодні теж прийшли не з порожніми руками. На благодійному аукціоні, який днями проводив цей фонд для збору коштів хворим діткам, мер Чернівців купив футбольний м’яч за чотири тисячі гривень. За ці кошти для відділення кардіоревмогематології закуплять ліки, а от лот депутати та благодійники вирішили подарувати цьому хлопчику. М’яч унікальний, адже на ньому свої автографи залишили найвідоміші буковинські спортсмени.

МАРІЯ ЛАСТІВКА, ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ФОНДУ ДОПОМОГИ ДІТЯМ ХВОРИМ НА РАК ТА ЛЕЙКЕМІЮ «ПОДАРУЙ ДИТИНІ ЖИТТЯ»: «Той футбольний м’яч ми подарували саме Романові, тому що його скоро виписують і він поїде додому. Зможе грати у футбол,  буде розумним і буде здоровим».

Благодійники також передали у відділення кардіоревмогематології чотири картини, ляльку-мотанку та цукерки, які були продані на аукціоні, на якому, до слова, було зібрано 53 тисячі гривень. Кошти ж за ці лоти витратять на ліки для хворих діток. А особисто для Романа Адажія із депутатського фонду виділили 12400 гривень. У хлопця попереду реабілітація, тож гроші не будуть зайвими.

Наразі у цьому відділенні лікується 12 діток. 80% з них потрапили у занедбаному стані –  мають рак 3 та 4 стадії. Тому медики закликають батьків частіше обстежувати своїх чад.

МИХАЙЛО ГНАТЮК, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ КАРДІОРЕВМОГЕМАТОЛОГІЇ  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДКЛ: «На жаль, є ці діти. Вони проходять у нас хіміотерапії. Хочеться привернути увагу батьків, щоб ретельніше обстежували своїх діток, часто здавали кров, робили УЗД-обстеження».

ЛІЛІЯ ВАКАРЮК

М'яч із автографами відомих буковинських спортсменів отримав Роман Адажій, котрий мужньо бореться із онкохворобою

Опубліковано ТРК "Буковина" 19 травня 2017 р.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here