«Агенти громад» з’являться на Буковині

188

Сьогодні у Чернівцях вперше стартувала медіа школа «Агенти громад». Це грантовий проект ТРК Буковина спільно з громадською організацією «Буковинський центр виборчих технологій». Ідея якого полягає в подальшій співпраці та взаємодії засобів масової інформації з об’єднаними територіальними громадами. Всього участь в ньому беруть 20 представників ОТГ.

Написати символ, слоган та знайти 5 причин приїхати до ОТГ- це було перше завдання тренінгу. Після якого учасники визначили особливості своєї громади та познайомились між собою.

ІРИНА УНГУРЯН, ПРОВІДНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО ВІДДІЛУ НОВОСЕЛИЦЬКОЇ ОТГ: «Ми, на жаль, в області не знайомі один з одним, тому після медіа-школи матимемо змогу обмінюватися досвідом. В такий період технологій цей тренінг дуже важливий для того, щоб висвітлювати всі події, що відбуваються в наших ОТГ, мені дуже цікаво».  

Тетяна Тихон представляє Волоківську ОТГ. На її думку, нині співпраця ЗМІ з територіальною громадою недостатня.

ТЕТЯНА ТИХОН, ДІЛОВОД ВОЛОКІВСЬКОЇ ОТГ: «Ми самі не вміємо достукатися, і себе показати, якби це робити краще, і люди дізнались б про нас. Коли я почула, що це буде тренінг на якому будуть навчати говорити на камеру, правильно подавати інформацію про свої громади, відразу зацікавилась».  

20 учасників з 26 громад Буковини обирали шляхом жеребкування.

АНТОНІНА СКИДАН, ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖЕР НА ГРОМАДСЬКИХ ЗАСАДАХ УСТЬ-ПУТИЛЬСЬКОЇ ОТГ: «Активно співпрацюємо з районним часописом часто друкуємо там інформацію про ОТГ, але напевно, недостатньо, адже треба вміти співпрацювати з ЗМІ».

Проводити навчання в медіа-школі будуть протягом 5 днів. Перший день присвячений брейдингу громади та її унікальності. Далі, будуть говорити про взаємодію ОТГ та ЗМІ, прес тури, використання соціальних мереж, співпраця з телебаченням та на всіх сучасних платформах поширення інформації.  В другій медіа-школі передбачені практичні заняття.

ТАРАС ХАЛАВКА, КОНСУЛЬТАНТ З КОМУНІКАЦІЙ АМУ: «Вони почали з того, що у нас є сайт, але скажіть, що з сайтами не так, частина каже у нас ще немає сторінок в соціальних мережах, допоможіть створити. Частина говорила про те, що ми маємо, що сказати, але коли до нас приходять з камерою ми губимося. Розкажіть про те, як нам донести мешканцям те, що в нас в громаді відбувається. І, багато хто задумався в чому унікальність, і чому в мою громаду має приїхати хтось інший».

Керівником проекту є журналіст регіональної філії ПАТ НСТУ Лілія Дутка. Розповідає ідея проекту виникла під час спілкування з представниками ОТГ.

ЛІЛІЯ ДУТКА, КЕРІВНИК ПРОЕКТУ МЕДІА-ШКОЛА «АГЕНТИ ГРОМАД»: «Дуже часто ми готуючи свої програми побачили, що люди на місцях навіть не знають, що у них в громаді відбувається, а якщо щось відбувається, то вони не знають, як про це розповісти і куди звертатися. Сьогодні є дуже багато методів, сучасних платформ і наша мета була навчити наші буковинські громади навчитися розповідати про себе, популяризувати своїх людей і свої території».

ІГОР БАБ’ЮК, ГОЛОВА ГО БЦВТ: «Оскільки ми побачили, що об’єднані територіальні громади не вміють подавати інформацію про себе. Дуже часто об’єднана громада має гарні заходи, унікальні можливості, але на жаль вона не ділиться з іншими і про це практично ніхто не знає, навіть в самій громаді часом не знають про їхній розвиток».

В рамках медіа-школи учасники разом з професійними журналістами готуватимуть презентаційні ролики своєї громади.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here