У Магалі на виборчих дільницях зранку не було спостерігачів, а в Остриці – кандидат у депутати виконував обов’язки заступника голови Герцаївської РВК (ФОТО)

169

Віддати свій голос на виборах прийшов житель села Магала, представлятись чоловік не захотів. Нині каже, голосувати обов’язок кожного, підтримує свого кандидата. Впевнений –  в селі має керувати місцевий: «Інший прийде новий, потрібно вникнути в усе. А на це потрібен час. Вона знає всі нюанси, плюси, мінуси».

В списку цієї дільниці 2222 виборців. Голова ДВК Ірина Бойчук каже, активно голосували люди вранці. Після 14 години ажіотажу немає.

ІРИНА БОЙЧУК, ГОЛОВА ДІЛЬНИЧНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ №730251: «Вранці, на восьму годину, у нас вже була черга під дверима. Людей близько 15. Пізніше люди вже почали приходити після церкви. І думаємо, до вечора ще повинні бути».

Значних порушень на цій дільниці не зафіксували. Проте, були спроби двох людей зайти в одну кабінку для голосування, а також приходили без паспортів. Станом на першу годину тут не було жодного спостерігача.

ДОМНІКА ПИНЗАР, СЕКРЕТАР ДІЛЬНИЧНОЇ  ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ №730251: «Спостерігачів взагалі не було і не знаємо чи будуть. Повинні би були, але не знаю. Вони, якщо і є, то це зранку, можливо будуть вечором, коли будуть рахувати голоси».

До Магальської об’єднаної  територіальної громади входять 5 сіл:  чотири –  румуномовні – Прут, Остриця, Магала та Буда  та одне україномовне – Рідківці. Микола живе в останньому. І проти  того, що на голову ОТГ  балотується лише один кандидат.

МИКОЛА АНДРОНИК, ЖИТЕЛЬ СЕЛА РІДКІВЦІ:  «Те, що один кандидат думаю погано. Тому, що немає права вибору. Тому я думаю тут все зрозуміло. Те, що не з нашого села не думаю, що впливало б, бо в нас село маленьке, а Магала більша і все рівно перемогли б вони».  

Всього в Рідківцях дві виборчі дільниці. Загалом, явка не велика. Тут  спостерігачі присутні, значних порушень вони не зафіксували. Чого не можна сказати про одну з дільниць в селі Остриця Герцаївського району, де  спостерігач від ОПОРИ порушення виявили. Дійшло і до скандалу, коли один з членів комісії видав виборчий бюлетень за посвідченням водія.

НАТАЛІЯ ШАДНА, АКТИВІСТ ГРОМАДСЬКОЇ МЕРЕЖІ «ОПОРА»:  «Паспорт навіть не вимагають. Аргументуючи це тим, що всі один одного знають. Коли спостерігач звернувся до членів комісії і до голови, то вони довго сперечалися і переконували, як це можна повернути людину, оскільки явка виборців і так низька, буде, ще нижчою не можна так робити. Також видали бюлетень людині по водійських правах».

Член виборчої комісії це заперечувала. Каже, всім хто приходив без паспорта, виборчі бюлетені не видавала.

ІРИНА ЧОРНА, ЧЛЕН ДІЛЬНИЧНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ №730058: «Чому вона до мене не підійшла в час, коли я видавала без паспорта. Я теж можу багато, що казати. Ні, я нікому нічого не видавала. І по водійському також ні».

Однак це було не єдине порушення.

НАТАЛІЯ ШАДНА, АКТИВІСТ ГРОМАДСЬКОЇ МЕРЕЖІ «ОПОРА»:  «Також ми з’ясували, що заступник голови Герцаївської районної виборчої комісії є кандидатом, по виборчому окрузі номер 17, що суперечить Закону України. Він не може бути членом комісії та кандидатом водночас».

Виборчі дільниці працюватимуть до двадцятої години. Далі вже розпочнеться підрахунок голосів.

1 КОМЕНТАР

  1. А в рештах дільницях пані Шадна, порушень не було виявлено? Чи ми вибірково друкуємо матеріал?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here