Абітурієнти вже другий день не можуть подати документи для вступу онлайн

1294

Система працює з перебоями. Випускники стурбовані, а тому штурмують вищі навчальні заклади, намагаючись подати документи у паперовому варіанті.

З 12 липня в Україні стартувала вступна кампанія до вишів. Саме з цього часу охочі навчатися на бакалавраті можуть подавати свої документи. Цьогорічна особливість для них  – електронний варіант подання документів. Втім, абітурієнти вже другий день не можуть скористатися цією можливістю, бо ж через великий наплив охочих, система майже одразу вийшла з ладу. В руках  – тека з паперами і бойовий настрій. Ангеліна вирішила штурмувати ЧНУ особисто, бо ж всі вчорашні спроби подати документи онлайн закінчилися невдачею.

АНГЕЛІНА, АБІТУРІЄНТКА: «І вчора, і позавчора не могла ніяк подати заяву, тому що сайт дуже перезавантажений. Вибивало мені помилку, не загружався взагалі сайт, тому я вирішила прийти і подати документи прямо сюди».

Віра теж вирішила не чекати допоки система запрацює.

ВІРА, АБІТУРІЄНТКА: «Є електронний кабінет, все є, а воно не грузить. Тому приїхала сама здавати. Пробувала зайти на сайт цілу ніч і цілий день. Я не довіряю Інтернету».

Та вже при вході до вишу Вірі пояснюють, що як не крути, доведеться зачекати. Бо ж особисто можуть подавати документи тільки ті, хто має пільги. А також, вступники на магістратуру. Серед таких і Тоня. Дівчина зітхає з полегшенням, що для неї проблем зі вступом немає.

ТОНЯ, АБІТУРІЄНТКА: «Цього року на диво не має черг, одразу прийшла, одразу можна подати».

У приймальній комісії ЧНУ розповідають, 12 липня, надвечір, електронні заяви до комісії почали надходити. Система на деякий час «розвисла». Півтори тисячі абітурієнтів встигли подати документи. Та вже 13 липня, каже відповідальний секретар, база знову перестала працювати. До них звертається по кілька десятків обурених вступників  на день.

ТАРАС ЗВОЗДЕЦЬКИЙ, ВІДПОВІДАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ ЧНУ ІМ.Ю.ФЕДЬКОВИЧА: «Звичайно звертаються, але подати паперову заяву вступнику, котрий немає ніяких особливостей при вступі не можна. Треба спочатку подати електронну заяву. Ми таким вступникам показуємо, що пробуємо подати заяву, ось не можемо, пояснюємо все, щоб вони не лякалися. Можу порекомендувати вступникам не спішити у перші дні це робити, почекати день-два».

Тарас Звоздецький зазначає, для членів приймальної комісії, перебої в системі – це також додаткові незручності в роботі.

ТАРАС ЗВОЗДЕЦЬКИЙ, ВІДПОВІДАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ ЧНУ ІМ.Ю.ФЕДЬКОВИЧА: «Система працює з обмеженими можливостями, якщо вчора ми не могли навіть  зайти в базу даних, переглянути відомості. То сьогодні ми вже можемо це робити, можемо вносити правки, редагувати вже подані заяви, але не можемо додати нових заяв».

Прийом документів для вступників, котрі хочуть навчатися на бакалавраті, триватиме до 26 липня. У Міністерстві освіти запевнили, що це встигнуть зробити всі.


6 КОМЕНТАРІ

  1. Четыре дня висит сайт.не подали еще ни одного документа,а до одного ВУЗа ехать пять часов,другой-восемь.Что нам делать? Ждать 26 июня и ,,вылететь”?

    • Що робити, якщо під час подачі заяв у деякі ВНЗ не відображаються конкурсні пропозиції?

      В: Спробуйте натиснути Ctrl+F5. Якщо після цього все одно така ж помилка, спробуйте не зазначати «Регіон» та «Спеціальність».

  2. Неможливо обрати спеціальність на сторінці “Подача заяв”. Не можу подати заяву. Як вирішити цю проблему? У ВНЗ до 18.00 я вже не вспію добратися. Ця помилка сталася приблизно опівночі. Чи запрацює сайт до 18.00

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here